Wakacyjne plany Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku

W rejs po Zatoce Gdańskiej wypłynęła ostatnia przed wakacjami grupa gdańskich gimnazjalistów. Od początku maja ponad 1400 uczniów poznało swoje miasto z nowej perspektywy.

Edukacyjne rejsy rozpoczną się ponownie we wrześniu, natomiast na wakacyjny czas realizatorzy, jak co roku szykują szereg aktywności. 23 czerwca zakończył się międzynarodowy konkurs Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku "How do we see the Baltic Sea". Zadaniem uczestników było przygotowanie infografik prezentujących spojrzenie młodzieży na region Morza Bałtyckiego. Konkurs realizowany jest w ramach wydarzeń Prezydencji Polski w Radzie Państw Morza Bałtyckiego , pod patronatem honorowym Polskiej Prezydencji w Radzie Państw Morza Bałtyckiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz Global Compact w Polsce - polskiego przedstawicielstwa największej na świece inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ, działającej na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu. W ubiegłym roku Global Compact w Polsce zainicjowała Program Bałtyk 2015-2020, który ma na celu wypracowanie działań zmierzających do zrównoważonego rozwoju regionu Morza Bałtyckiego.

Dziesiątka laureatów wypłynie w wakacyjny rejs po Morzu Bałtyckim, na przełomie lipca i sierpnia. Na wodzie spotkają się uczniowie z różnych stron Polski oraz z zagranicy. Dzięki temu doświadczeniu, laureaci zyskają wspólną perspektywę i lepiej zrozumieją podobieństwa i różnice, które budują kulturę regionu Morza Bałtyckiego.

Już od dziś zapraszamy do oglądania zwycięskich prac na stronie:

www.programedukacjimorskiej.pl/konkurs

Konkurs realizowany jest dzięki zaangażowaniu sponsorów Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku - Ferrero Polska, w ramach programu Kinder+Sport oraz Grupie LOTOS.

Wakacje to także czas licznych imprez plenerowych i pikników, w które angażują się edukatorzy z Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku. Pierwszą okazją do spotkania będzie Baltic Sail Gdańsk. W ramach dwudziestej edycji festiwalu Morskiego i Zlotu Żaglowców na Targu Rybnym zagości żeglarska strefa dla najmłodszych. Zapraszamy dzieci i młodzież. Przygotujemy aktywności dla tych, którzy mają już za sobą pierwsze żeglarskie szlify, jak i dla maluchów, które dopiero rozpoczną swoją morską przygodę! - mówią sternicy Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku.

Zapraszamy do śledzenia strony facebook.com/ProgramEdukacjiMorskiej oraz oglądania krótkiego filmu podsumowującego pierwsze dwa miesiące rejsów w sezonie 2016:

 

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku jest realizowany od 2010 roku na zlecenie Prezydenta Miasta Gdańska przez Fundację Gdańską. Pomysłodawcą akcji jest Mateusz Kusznierewicz, Ambasador Miasta Gdańska ds. Morskich. W ramach Programu wszyscy uczniowie klas pierwszych gdańskich gimnazjów wypływają w kilkugodzinne rejsy po wodach Kanału Portowego i Zatoki Gdańskiej. Podczas rejsów uczą się podstaw żeglowania, pogłębiają wiedzę z dziedziny historii, geografii i biologii oraz poznają swoje miasto od strony wody. Celem Programu Edukacji Morskiej jest promocja sportu oraz przybliżenie i popularyzacja wśród młodych mieszkańców Gdańska tradycji morskiej i bogatego dziedzictwa ich miasta. Udział w rejsach jest dla uczestników bezpłatny. Sponsorami Programu są - Ferrero Polska, w ramach akcji Kinder+Sport oraz Grupa LOTOS S.A.

www.programedukacjimorskiej.pl

facebook.com/ProgramEdukacjiMorskiej

źródło: Okazje.info