Radosny futbol na Ursynowie

Saharyjski upał i szalone emocje towarzyszyły 8. edycji ogólnopolskich Mistrzostw Ursynowa w piłce nożnej rocznika 2007, które w sobotę i niedzielę rozgrywane były na boiskach przy Koncertowej. Na gorące głowy organizatorzy uruchomili kurtynę wodną. W rywalizacji na boisku bezkonkurencyjna okazała się drużyna KS Ursus i to im puchar wręczył burmistrz Ursynowa.

Ursus gromił rywali w każdym meczu i to nierzadko stosunkiem 5:0. Dlatego sensacją był ich sobotni mecz z Beniaminkiem Krosno, w którym drużyna z Podkarpacia szybko zdobyła gola i już do końca nie oddała prowadzenia. Zobaczyć radość piłkarzy Beniaminka - bezcenne. Potem jednak wszystko wróciło do normy i pozostałe mecze Ursus już do końca wygrał.

O drugie miejsce rywalizowały ze sobą Talent Targówek i Widok Skierniewice. Ostatecznie górą była drużyna z Warszawy. W meczu obu zespołów padło skromne 1:0 dla Targówka i to właśnie te zdobyte w bezpośrednim pojedynku punkty, jak się później okazało, przeważyły szalę na korzyść Talentu.

Zwycięzcom gratulujemy. Mogą mieć satysfakcję, że okazali się najlepsi. Prezes SEMP-a Maciej Kapera zwraca jednak uwagę, że w tej grupie wiekowej najważniejsza jest zabawa. Dlatego turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym. Nie było grup, ani systemu pucharowego, w których nieuchronnie ktoś odpada i czuje zawód. Na koniec Mistrzostw Ursynowa medale otrzymali wszyscy młodzi uczestnicy turnieju. Najlepsze drużyny odebrały oczywiście także puchary, które z dumą będą mogły wystawić w klubowych gablotach z trofeami.

Słowa uznania należą się wszystkim małym piłkarzom. Drużyny prezentowały wysoki i zarazem wyrównany poziom sportowy. Mierzyły się zespoły, które dopiero niedawno rozpoczęły swoje zmagania w rozgrywkach mistrzowskich, ale już mogą pochwalić się sukcesami. Gra toczyła się na poważnie, ale w atmosferze fair play. Zawodnicy, mimo młodego wieku, nierzadko imponowali technicznymi popisami i odważnymi indywidualnymi rajdami przez pół boiska. Zdecydowanie dominował futbol radosny i dzięki temu widowiskowy.

Poza klasyfikacją zespołową przyznane zostały także wyróżnienia indywidualne. Koronę najlepszego strzelca wywalczył zdobywca 12 bramek Łukasz Zaczyk z KS GTV Stadion Śląski Chorzów. Tylko o jedno trafienie mniej miał Bartek Mazurek, zwany przez kolegów z Ursusa "Mazi", którego trenerzy innych drużyn wybrali w głosowaniu na najlepszego zawodnika turnieju. Trenerzy wybierali także najlepszego, ich zdaniem, bramkarza. Wyróżnienie to odebrał zawodnik drugiej drużyny gospodarzy turnieju SEMP-a Ursynów Bruno Komosa.

Tabela końcowa 8. Mistrzostw Ursynowa o Puchar Burmistrza - 18-19 czerwca 2016

1.      KS Ursus                                 24 pkt.

2.      Talent Targówek                       19 pkt.

3.      Widok Skierniewice                  16 pkt.

4.      Stadion Śląski Chorzów            14 pkt.

5.      AP Marcovia Marki                   14 pkt.

6.      SEMP I Ursynów                      12 pkt.

7.      Jagiellonia Białystok                11 pkt.

8.      UKS Orły Zielonka                    6 pkt.

9.      SEMP II Ursynów                     5 pkt.

10.     Beniaminek Krosno                  5 pkt.

Więcej o turnieju: http://semp07.futbolowo.pl/schedule/11034/11950/30717

źródło: Okazje.info