Być jak Bartosz Kapustka

140 zawodników i emocje nie mniejsze niż na rozgrywanych na stadionach Francji Mistrzostwach Europy - w najbliższą sobotę i niedzielę drużyny młodzieżowe U-9 z całej Polski wezmą udział w 8. edycji Turnieju Piłki Nożnej - Mistrzostwach Ursynowa o Puchar Burmistrza.

Rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie, a młodzi piłkarze z Ursynowa zapowiadają walkę o podium. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy KS SEMP Warszawa. 

Turniej to drugie, obok halowego Ursynów Cup, najważniejsze wydarzenie piłkarskie rozgrywane co roku na Ursynowie. Renoma rozgrywanego już po raz ósmy Turnieju przyciąga coraz lepsze zespoły, co przekłada się także na rosnący poziom sportowy biorących w nim udział najmłodszych piłkarzy. W sobotę i niedzielę na boiskach przy Koncertowej 4 zmierzy się 10 drużyn dziecięcych. 

Na murawie wystąpią: KS GTV Stadion Śląski Chorzów, Jagiellonia Białystok, Widok Skierniewice, Beniaminek Krosno, Marcovia Marki, Talent Targówek, KS Ursus, Orły Zielonka oraz dwie drużyny KS SEMP Warszawa. Są to młode drużyny złożone z ośmio- i dziewięciolatków, które dopiero niedawno rozpoczęły swoje zmagania w rozgrywkach mistrzowskich, ale już mogą pochwalić się sukcesami. 

Mecze rozpoczynają się w sobotę o godz. 10:30 i trwają do godz. 16.30. W niedzielę od 9.30 do 13.30. Drużyny grają systemem każdy z każdym. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do kibicowania młodym piłkarzom. 

Klub Sportowy SEMP został założony w 1993 roku z inicjatywy rodziców oraz cenionego w środowisku piłkarskim trenera Rudolfa Kapery. Dzisiaj zrzesza ok. 400 chłopców i dziewczynek w wieku od 6 do 18 lat uprawiających piłkę nożną. Klub jest inicjatywą społeczną i nie otrzymuje wsparcia ze strony jakiegokolwiek zawodowego klubu piłkarskiego czy federacji. W dziedzinie sportu kwalifikowanego dzieci i młodzieży może jednak pochwalić się nie mniejszymi sukcesami niż najbardziej utytułowane polskie kluby. Drużyny SEMP-a w swoich grupach wiekowych zajmują czołowe miejsca w rozgrywkach Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej oraz osiągają sukcesy w turniejach rozgrywanych zarówno w kraju jak i za granicą. 

Sport.pl jest patronem medialnym Turnieju.

źródło: Okazje.info