Polish Soccer Skills. Największy projekt indywidualnego szkolenia dzieci I młodzieży w Polsce

Polish Soccer Skills to jedyny ogólnopolski, spójny i kompleksowy system szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży, posiadający własną wizje szkolenia, metodologię, doświadczenie i potwierdzoną skuteczność treningów.

Dowiedz się więcej o możliwości zapisów do szkółki piłkarskiej w swojej miejscowości

Polish Soccer Skills to największy w Europie Środkowej projekt indywidualnego i kompleksowego szkolenia dzieci i młodzieży w wieku 7-19 lat. Szkolenie realizowane jest w oparciu o własny system, który zakłada trening piłkarski w trybie 1 trener 4 zawodników, trening motoryczny, prewencyjny, trening taktyczny (inteligencja boiskowa), trening mentalny z psychologami sportu. Dodatkowo zawodnicy uczeni są języków obcych o profilu typowo piłkarskim. Polish Soccer Skills prowadzi badania i analitykę treningu, mające na celu optymalizację szkolenia.

System szkoleniowy

Założenia systemu Polish Soccer Skills:

uzupełnienie treningu klubowego - korepetycje piłkarskie

indywidualny trening: 1 trener - 4 chłopców

periodyczny treningi drużynowy

trening techniki piłkarskiej w trzech obszarach umiejętności (kontrola nad piłką, przyjęcia i podania oraz techniki strzałów)

psycholog sportu i trening mentalny

trening motoryczny (w tym trening prewencyjny, funkcjonalny i sensomotoryczny)

trening taktyczny i pozycyjny (w tym analiza video)

wiedza z zakresu diety i regeneracji

testy umiejętności (testy określają poziom wyszkolenia zawodnika i pomagają określić elementy wymagające poprawy)

potencjometr - analiza wyników testów umiejętności pod kontem potencjału zawodników

indywidualnie dobrany program treningowy

informacja zwrotna dla rodziców dotycząca wszystkich obszarów rozwoju zawodnika (MOTTO)

jednostka treningowa trwa 90 min i składa się z cyklów 7 minut treningu i 3 minut aktywnej przerwy, taki system treningu zapewnia określony poziom pobudzenia zawodnika, który z kolei sprzyja i przyspiesza proces nauki

intensywność ćwiczeń uzależniona od wieku

gry treningowe wykorzystujące w praktyce elementy nabyte w trakcie danego dnia treningowego

przejście możliwie jak najszybciej od ćwiczeń do gry

budowanie świadomości zawodnika gdzie może wykorzystać zdobyte umiejętności

System szkoleniowy w konsultowany jest z trenerami i specjalistami z zakresu fizjologii, motoryki i taktyki z Polski, Hiszpanii i Holandii.

Ponad 5000 uczestników szkolenia

W ramach Polish Soccer Skills realizowane są od 2007 roku obozy piłkarskie - jedne z największych w Europie oraz szkolenie stacjonarne w kilkudziesięciu ośrodkach w całym kraju. Każdego roku organizowane są obozy w kraju w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, Spale i Szczyrku. W 2014 roku w obozach letnich i zimowych uczestniczyło ponad 3000 zawodników z całej Polski, a także z Australii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Niemiec, Irlandii, Hiszpanii, Anglii, Włoch, Danii i Szwecji. W treningach indywidualnych i drużynowych według metodologii Polish Soccer Skills uczestniczy przez cały rok kolejne 3000 zawodników.

Dla najlepszych wyjazdy zagraniczne

Podczas obozów Polish Soccer Skills organizowane są testy umiejętności w zakresie techniki piłkarskiej i motoryki. Zawodnicy rywalizują ze sobą w sześciu kategoriach wiekowych: 7-8 lat, 9-10 lat, 11-12 lat, 13-14 lat, 15-16 lat oraz 17-19 lat. Zwycięzcy poszczególnych kategorii, każdego roku wyjeżdżają w nagrodę na treningi do najlepszych zagranicznych klubów: Chelsea Londyn, AC Milan, Ajax Amsterdam i FC Barcelona, Espanyol Barcelona, czy Real Madryt, Bayern Monachium, Manchester City, czy Manchester United. Zwycięzcami Polish Soccer Skills byli zawodnicy którzy potwierdzili ten wybór poprzez późniejsze powołania do kadr wojewódzkich czy młodzieżowych kadr narodowych.

Reprezentacje Polish Soccer Skills

Spośród ponad 3000 zawodników obecnych na obozach Polish Soccer Skills w 2014 roku na podstawie badań potencjału powołujemy około 6% najbardziej perspektywicznych graczy do reprezentacji Polish Soccer Skills w każdej kategorii wiekowej. Dla reprezentacji organizowane są zgrupowania z najlepszymi europejskimi trenerami i skautami, reprezentanci są objęci programem całorocznych treningów indywidualnych i wyjeżdżają na mocno obsadzone turnieje zagraniczne.

Potencjometr Polish Soccer Skills

Ocena potencjału zawodników opracowana przez zespół trenerów Polish Soccer Skills przebiega w sposób wieloetapowy. Fundament stanowią testy sprawności specjalnej oraz ogólnej. Wyniki tych testów są podstawą do uargumentowanego określenia potencjału zawodników. Po przeprowadzeniu analizy wyników testów stworzony został potencjometr Polish Soccer Skills, który precyzyjnie określa poziom umiejętności danego zawodników, dzięki czemu można jasno stwierdzić na jakim etapie znajduje się dany zawodnik, określić z dużą dozą dokładności maksymalny poziom jego umiejętności, a także spersonalizować trening mający na celu doprowadzenie zawodnika do szczytu jego zdolności.

Licencjonowanie trenerów piłkarskich

Polish Soccer Skills to też szkolenie trenerów piłkarskich. Prowadzimy kursy licencyjne, które mają przygotować trenerów teoretycznie i praktycznie z metodologii szkolenia Polish Soccer Skills. W ramach uzyskanej licencji trener nabywa nowy zawód indywidualnego trenera i może prowadzić treningi metodologią Polish Soccer Skills na własny rachunek.

Stypendium w Hiszpanii

Celem projektu Stypendium w Hiszpanii jest wyrównanie szans piłkarskich polskich zawodników, stworzenie im warunków w jakich rozwijają się Mistrzowie Świata i Mistrzowie Europy, a także nauka języka hiszpańskiego, który podniesie ich konkurencyjność nie tylko na rynku piłkarskim, ale również w dorosłym życiu. Polscy piłkarze uzyskują możliwość mieszkania przez rok u rodziny hiszpańskiej, uczenia się w hiszpańskiej szkole i gry w hiszpańskim klubie. Zawodnik, który w 2012 roku rozpoczął swoją przygodę ze stypendium w Hiszpanii, w amatorskim klubie, obecnie jest zawodnikiem klubu Primera Division - Cordoba CF.

Integracja środowiska piłkarskiego

Szkolenie Polish Soccer Skills jest uzupełnieniem treningu klubowego. Obozy i treningi stacjonarne są miejscem, gdzie integruje się całe środowisko piłkarskie - trenują tu chłopcy z różnych klubów i tych małych wiejskich i największych będących w czołówce Ekstraklasy i tych z zagranicznych lig światowych. Trenerzy oceniają poziom ich umiejętności - każdy zawodnik otrzymuje opis profilu swoich umiejętności od trenera piłkarskiego, motorycznego i od psychologa sportowego - nie rzadko okazuje się, że piłkarz trenujący w małej, nieznanej miejscowości ma dużo lepsze umiejętności niż jego rówieśnik ze znanego klubu.

Wyrównywanie szans i fair play

W ciągu 5 lat działalności Polish Soccer Skills stał się eksportową wizytówką polskiego szkolenia dzieci i młodzieży. Uczestnikami obozów Polish Soccer Skills stało się wielu zawodników z krajów Europy Zachodniej, obu Ameryk i Australii. Co najważniejsze polskie dzieci nie muszą wyjeżdżać z Polski by uczestniczyć w profesjonalnym wakacyjnym szkoleniu i porównać swoje umiejętności z rówieśnikami z zagranicy. Projekt stawia wysokie standardy także w aspektach pozasportowych: uczy zasad fair play, współpracy z rówieśnikami z innych części kraju czy świata. Motywujemy młodych sportowców do nauki języków obcych i budujemy ich pewność siebie w poszanowaniu zasad współpracy. W Polish Soccer Skills trenują razem w czasie obozów sportowych czy zajęć stacjonarnych młodzi zawodnicy z klubów, których kibice często nastawieni są antagonistycznie. Uczymy szacunku dla każdego zawodnika, każdego klubu i każdego trenera.

Polish Soccer Skills

Projekt Polish Soccer Skills uzyskał patronat honorowy Ministerstwa i Turystyki RP, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki RP, Madryckiej Królewskiej Federacji Piłki Nożnej. Uzyskaliśmy referencje między innymi od Realu Saragossa, Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Henryka Kasperczyka - prezesa Stowarzyszenia Trenerów Piłki Nożnej. Posiadamy zezwolenia na organizację obozów z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty. Tylko w ciągu lata 2014 roku w naszych obozach wzięło udział ponad 3000 młodych piłkarzy z Polski, Czech, Ukrainy, USA i Kanady, Australii, Anglii, Niemiec, Francji, Szwecji i Danii, Brazylii, Holandii i Hiszpanii.

Szczegóły dotyczące programu szkoleń znajdziesz na stronie Polish Soccer Skills www.soccerskills.pl, facebook.com/PolishSoccerSkills