"Podczas gry nie mogą mnie złapać za ręce". Niepełnosprawny nastolatek podbija scenę amerykańskiego futbolu

Isaac ma 15 lat i jest szkolną gwiazdą futbolu amerykańskiego. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że chłopiec nie ma obu rąk.

Isaac Lufkin w USA znany jest jako doskonały zawodnik pełniący w drużynie funkcję kopacza, pełnego uporu i determinacji. Jego największym marzeniem jest grać w National Football League. Zamiast pogrążać się w swej niepełnosprawności, szuka pozytywnych jej aspektów. - W czasie gry zawodnicy nie mogą mnie złapać za ręce. Jedyną rzecz, którą mogą zrobić, to faktycznie mnie zablokować. Jednak nawet wtedy mogę pod nimi się czołgać - mówi Isaac.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Motywacja w sporcie i w życiu. 6 lekcji od trenera wszechczasów

Miał okazję spotkać się z prezydentem Billem Clintonem. Dostał również list od prezydenta Obamy:

"Twój sukces na boisku i poza nim służy jako przypomnienie tego co można osiągnąć ciężko pracując i skupiając się na celu. Jesteś niezwykłą inspiracją nie tylko dla członków drużyny, ale dla nas wszystkich"

Jego matka publicznie wyznała, że nigdy nie patrzyła na Isaaca jako osobę niepełnosprawną. Niewątpliwie jednak to, jakim chłopiec się urodził, miało znaczenie w jego emocjonalnym rozwoju. Jest wręcz niesamowicie uparty. - Nie lubię, gdy ludzie mi pomagają. To daje mi poczucie, że nie jestem w stanie tego zrobić sam. Gdy spadnie mi plecak, ktoś zawsze mi go podnosi. Ja upuszczam go ponownie, by sięgnąć po niego z powrotem.

Amerykański portal Elity Daily przedstawiając sylwetkę Isaaca podsumował jego działania w ten sposób: Isaac jest jedną z największych osobowości, które mieliśmy okazję poznać. Inspiruje kolegów z drużyny do ciężkiej pracy i porzucania lenistwa.

Isaac Lufkin jako specjalny gość podczas rozgrywek National Football League

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Przegrana w sporcie. Niszczy czy buduje?