Obejrzyj serwis Junior.sport.pl w nowej odsłonie

Serwis Junior.sport.pl rozwija się dla Was. W nowej, ciekawszej i bardziej przejrzystej wersji każdy rodzic będzie mógł z łatwością odnaleźć interesujące go informacje związane ze zdrowym stylem życia dziecka.

Junior.sport.pl również na urządzeniach mobilnych

Nowa witryna została zbudowana w technologii RWD, dzięki czemu treści dostosowują się do ekranów różnych urządzeń, m.in. tabletów i smartfonów. Teraz już możecie przeglądać serwis gdziekolwiek jesteście.

Bloki tematyczne

Strona główna i podstrony Junior.sport.pl są bardziej przejrzyste i intuicyjne. Podzieliliśmy tematy artykułów na kilka kluczowych kategorii związanych ze sportem i zdrowiem dziecka:

Dieta - tu radzimy jak żywić małego sportowca. Publikujemy porady dietetyków, a także ciekawe przepisy na zdrowe posiłki dla dziecka.

Psychologia - obejmuje psychologię dziecięcą i psychologię sportu. Wraz z naszymi ekspertami opisujemy problemy jakie mogą pojawić się przy wychowywaniu małego sportowca i wraz z naszymi specjalistami staramy się pomóc Wam w ich rozwiązywaniu.

Sprzęt - jak ubrać dziecko na narty? Jak wybrać buty piłkarskie? Na te i wiele innych pytań, odpowiadamy w dziale sprzętowym naszego serwisu.

Porady - w tym miejscu poruszamy wiele zagadnień związanych ze zdrowiem i wychowaniem dziecka. Piszemy m.in. o tym jak korzystać z aktywności całą rodziną, jak zmotywować dziecko do sportu, czym się kierować przy wyborze sportowej szkółki dla malca.

Wszystkie materiały tworzone są w konsultacji ze specjalistami poszczególnych dziedzin: pedagogami, trenerami, psychologami, fizjoterapeutami, dietetykami.

Na stronie wydzieliliśmy dodatkowe boksy tematyczne, które naprowadzą Was do najciekawszych, na bieżąco tworzonych tematów związanych ze sportem dziecięcym. Ponadto wyeksponowaliśmy najbardziej popularne dyscypliny oraz najczęściej poszukiwane przez Was treści, abyście od razu po wejściu na serwis mieli do nich bezpośredni dostęp.

Baza wiedzy dotycząca dyscyplin sportowych

Zakładka DYSCYPLINY stanowi bazę informacji o poszczególnych sportach, którą cały czas poszerzamy. Opisujemy charakterystykę danych dyscyplin, przedstawiamy przykłady zabaw i treningów, które rodzic również może zrealizować ze swoim dzieckiem, podpowiadamy, gdzie wybrać się na sportowy obóz, którą szkółkę wybrać oraz czym charakteryzuje się dobry trener. W tym dziale pojawiają się także inspirujące wywiady ze sportowcami, w których cofamy się do ich dziecięcych lat, by pokazać co było ważne w ich drodze do mistrzostwa.

Nasi eksperci

Regularnie poszerzamy bazę artykułów i dbamy o ich merytorykę, dlatego wciąż poszerzamy grono ekspertów. Są z nami i dzielą się wiedzą:

Maria Pabich - ekspert dietetyki. Specjalizuje się głównie w temacie dietetyki dla dzieci i sportowców. Od 20 lat trenuje biegi na orientację, w 2013 roku reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata w Finlandii. Pracuje w Uczniowskim Klubie Sportowym prowadząc treningi i organizując wakacyjne obozy.

Katarzyna Malec - autorka bloga kulinarnego Matka Weganka i Jej Dziecko, w którym publikuje przepisy na roślinne potrawy. Doświadczenie zdobywała planując i przygotowując posiłki dla grupy dzieci w wegańskim przedszkolu oraz podwarszawskiej szkole demokratycznej, prowadziła warsztaty z przyrządzania ciekawych potraw dla dzieci i dorosłych.

Piotr Żelazny - fizjoterapeuta, współzałożyciel kliniki Ortho Medica. Specjalizuje się w diagnostyce, profilaktyce i leczeniu wad postawy i skolioz.

Paweł Szczygieł - fizjoterapeuta, założyciel firmy Fizjokinetik. Specjalizuje się w rehabilitacji pourazowej.

Monika Perkowska - psycholog dzieci, młodzieży i rodziny, zajmuje się pomocą psychologiczną skierowaną do najmłodszych, młodzieży i ich rodzin. Prowadzi prywatny gabinet psychologiczny w Warszawie.

Sandra Kalinowska - psycholog sportu. Na co dzień pracuje z zawodnikami oraz trenerami takich dyscyplin jak piłka nożna, pływanie, łyżwiarstwo figurowe, szachy, kolarstwo (MTB), tenis ziemny. Pasjonatka sportu, a zwłaszcza tenisa.

Quizy i psychotesty

Quizy i psychotesty mogą stanowić dla Was źródło zabawy lub wspomóc poznanie swojego dziecka. Konstruujemy je we współpracy z naszymi ekspertami: trenerami, psychologiami, dietetykami aby miały one przede wszystkim wartość merytoryczną.

Kontakt

Jeśli masz jakieś pytania, uwagi, pisz do nas:

junior@sport.pl

lub na adres:

ul. Czerska 8/10 00-732 Warszawa tel. (22) 555 44 69