V Wielki Turniej Świąteczno - Noworoczny AMP GOOL 2014/2015

Wydobywanie potencjału, pragnień czy procesów twórczych człowieka rozpoczyna się już we wczesnym dzieciństwie. Trzeba jedynie umiejętnie czytać każdy komunikat dziecka. Z takim przesłaniem realizuje swoje zadania AMP GOOL, spełniając sportowe fascynacje i zdolności dzieci, poprzez footbolowe Akademie.

W tym roku po raz piąty AMP GOOL organizuje duże sportowe przedsięwzięcie - piłkarskie rozgrywki dzieci z bardzo licznych w naszym regionie oddziałów. Turniej podzielony został na dwie masowe imprezy obejmujące piłkarskie spotkania Akademii, w zależności od ich najbliższych lokalizacji. - To duże wydarzenie, oparte na radości w byciu w społeczności ludzi, którzy kochają piłkę tak, jak my - informuje główny organizator Jakub Szcześniak. Pierwszy etap rywalizacji to Grupa Wschodnia, czyli Akademie z Kosowa Lackiego (gospodarza imprezy), Sadowne, Małkini Górnej, Ostrowi Mazowieckiej, Wyszkowa, Długosiodła, Lucynowa, Łochowa, Koworowa i Ciechanowca. Spotkanie rozegra się 13 grudnia 2014 roku na infrastrukturze sportowej Publicznego Liceum im. Orła Białego w Kosowie Lackim. Natomiast wielki finał V Turnieju to mecze Grupy Zachodniej w ramach której są Wołomin, Ostrówek, Tłuszcz, Duczki, Zielonka, Kobyłka, Stanisławów Pierwszy, oraz laureaci z Grupy Wschodniej. Gospodarzem wydarzenia 10 stycznia 2015r., będzie hala sportowa Zespołu Szkół Nr w Wołominie.

To duże wydarzenie logistyczne oraz organizacyjne, przygotowane na bazie profesjonalnego zaplecza sportowego, doświadczeniu głównego organizatora oraz prestiżowych partnerów i patronów imprezy. Rozgrywki przeprowadzone zostaną w kategorii żaczki: 4-6 lat, Orliki 7-9 lat i DT 10 - 11 lat. Oprócz tego będą prowadzone klasyfikację indywidualne na najlepszego zawodnika, strzelca, bramkarza i najmłodszego uczestnika turnieju. Przewidziane są także loterie fantowe a w nich do wygrania m.in. Piłka i koszulka z podpisami zawodników Legii Warszawa - aktualnych Mistrzów Polski, zdjęcia z podpisami zawodników polskich i zagranicznych. Organizatorzy zapowiadają także inne liczne atrakcje.

To sportowe spotkanie przyczynia się do ożywienia i pobudzenia do radosnych reakcji, ale także jest sposobem na zimową nudę. Znając dotychczasowe przedsięwzięcia AMP , napawa optymizmem formuła turnieju, w którym sam udział dzieci jest już największą nagrodą. To także rodzinne spotkanie, forma robienia czegoś razem, co dla dzieci jest wartością samą w sobie. Organizator V Turniejem, przede wszystkim docenia pasję i całą szkoleniową pracę swoich podopiecznych. Jakub Szcześniak mówi tu o "subtelnościach, imponterabiliach, nie zawsze wyrażalnych słowami, a jedynie zapałem, radością i poczuciem zdrowego zmęczenia, w pozytywnym słowa znaczeniu, wszystkich dzieci biorących udział w zawodach".

Całość programowa Turnieju, ujęta jest na stronie www.ampgool.pl .