Deichmann Minimistrzostwa. Ruszyły zapisy do siódmej edycji

Ruszyły zapisy do siódmej edycji Deichmann Minimistrzostw. Potrwają do 28 marca. W zeszłym roku liczba uczestników zbliżyła się do 10 000. Turniej rozgrywany będzie w konwencji Mistrzostw Świata. Pierwsze mecze zaplanowano na 26 kwietnia. Rozgrywki odbędą się w trzech kategoriach wiekowych: U-11(2003-2004), U-9(2005-2006) oraz U-7(2007 i młodsi).

Więcej informacji o Deichmann Minimistrzostwach znajdziesz na stronie internetowej turnieju

Organizatorami turnieju jest stowarzyszenie Kochamy Sport, a sponsorem firma Deichmann

Zasady rozgrywek będą dopasowane do grup wiekowych, tak aby odpowiadały poziomowi rozwoju dziecka. Dlatego najmłodsza grupa Bambini (2007 i młodsi), w której mogą znaleźć się nawet czterolatki mecze rozgrywać będzie bez rywalizacji o miejsca. Sport powinien kojarzyć się z dobrą zabawą, szczególnie w tak młodym wieku. Każdy uczestnik otrzyma strój piłkarski. ufundowany przez organizatorów turnieju

Rywalizacja w kategoriach U-9 i U-11 ma na celu wyłonienie najlepszych drużyn z całej Polski. Aby dotrzeć do Finału Finałów, który odbędzie się w dniach 27-29 czerwca. Aby do niego dotrzeć, drużyny będą musiały przejść przez eliminacje miejskie. W każdym z miast przez pierwsze siedem weekendów rozgrywane będą spotkania ligowe. Powstała tabela zadecyduje o rozstawieniu zespołów podczas fazy pucharowej. Finały miejskie zaplanowano na weekend 14-15 czerwca. Dwie najlepsze drużyny z każdego miasta awansują do Finału Finałów.

W tym roku Eliminacje Miejskie odbędą się we Wrocławiu, Wałbrzychu, Opolu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, Poznaniu, Gdyni, Gdańsku, Białymstoku, Bydgoszczy, Toruniu, Warszawie, Radomiu, Łodzi, Mysłowicach, Tychach, Knurowie, Krakowie, Lublinie, Nowym Sączu, Rzeszowie i Tarnowie.

Zmagania młodych piłkarzy odbywać się będą równolegle z rywalizacją najlepszych reprezentacji globu w Mistrzostwach Świata, dlatego biorące udział w Minimistrzostwach drużyny muszą wybrać kraj, który będą reprezentować.

W rozgrywkach mogą wziąć udział drużyny reprezentujące szkoły, kluby sportowe, społeczności lokalne oraz organizacje. W miarę możliwości przyjmowane będą także zgłoszenia indywidualne. Zapisy trwają na stornie internetowej turnieju. Choć rekrutacja trwa

Zwycięskie drużyny edycji 2014 wyjadą na mecz jednego z najlepszych europejskich klubów. Dodatkowo podczas turnieju finałowego ze wszystkich zespołów zgłoszonych do turnieju zostaną wylosowane dwa, które obejrzą na żywo mecz Borussii Dortmund.

Piłkarski sprzęt, czyli co dziecko potrzebuje na pierwszy trening