Piłka nożna dla dzieci. Ruszają zapisy do Coca-Cola Cup 2014

28 stycznia ruszyły zapisy do 16. edycji turnieju Coca-Cola Cup, już po raz drugi rozgrywanego pod hasłem ?Bądź aktywny, dołącz do gry?. Wśród nagrodą główną będzie wyjazd na brazylijski mundial oraz udział w obozie treningowym we Włoszech. Wszystkie szkoły uczestniczące w turnieju otrzymają także piłki z limitowanej mundialowej edycji. Zgłoszenia będą przyjmowane do 28 lutego 2014 roku

Każde gimnazjum w kraju może zgłosić swoją drużynę do najstarszego i jednego z największych piłkarskich turniejów młodzieżowych w Polsce - Coca-Cola Cup. Na adres mailowy szkoły zostanie wysłana informacja o tym, jak należy zarejestrować zespół do udziału w turnieju. Zgłoszenia będą przyjmowane do 28 lutego 2014 roku. Każde gimnazjum może zgłosić po jednej reprezentacji żeńskiej i męskiej.

Drużyny będą rywalizować na szczeblu regionalnym, wojewódzkim i w wielkim finale krajowym, który rozegrany zostanie w dniach 13-15 czerwca w Gdyni. Gościem specjalnym finałowej imprezy będzie Robert Lewandowski, który jako nastolatek zaczynał swoją karierę w rozgrywkach Coca-Cola Cup, a teraz już po raz czwarty - jako ambasador turnieju będzie dopingował młodych piłkarzy i zachęcał wszystkich do większego ruchu. Zwycięskie zespoły wyjadą na obóz treningowy do Włoch, gdzie będą miały okazję m.in. doskonalić swoje piłkarskie umiejętności pod okiem trenerów z Brazylii.

Zawodnicy oraz ich trenerzy dostaną "zestaw startowy" składający się z materiałów edukacyjnych i upominków od firmy Coca-Cola. Dodatkowo każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest tygodniowy obóz treningowy w Brazylii wraz z możliwością obejrzenia na żywo meczu otwarcia Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

Patronat honorowy nad turniejem Coca-Cola Cup 2014 objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerem merytorycznym programu jest Polskie Towarzystwo Dietetyki, natomiast partnerem technicznym, firma adidas.

Więcej informacji o turnieju można znaleźć na www.cocacolacup.pl oraz na oficjalnym profilu turnieju na facebooku

Sprzęt piłkarski dla dzieci to podstawa dobrego treningu