Piłka nożna dla dzieci. Trenerzy z Milanu i Feyenoordu we Wrocławiu

15 lutego na AWF we Wrocławiu odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Edukacyjna dla trenerów i instruktorów piłkarskich oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Tematem konferencji będzie szkolenie najmłodszych piłkarzy, a dokładnie ?Inteligenta gra - myślenie na boisku i poza nim w piłkarskim rozwoju dzieci i młodzieży?.

Więcej informacji o szkoleniu znajdziesz na stronie internetowej Szkolenia Piłkarskie

Prelegenci z najlepszych akademii piłkarskich w Europie, m.in. Davide Corti z AC Milan i Paul van Zwam z Feyenoordu Rotterdam, oraz trener reprezentacji Polski U15 Bartłomiej Zalewski, powiedzą jak uczyć inteligencji w grze już od najmłodszych lat, w momencie, gdy dokonuje się piłkarski rozwój człowieka.

Trenerzy prowadzący konferencję posiadają bogate doświadczenie. Van Zwam pracował m.in. w Chelsea Londyn i PSV Eindhoven, a akademia Feyenoordu Rotterdam, w której pracuje obecnie, po raz czwarty z rzędu otrzymała nagrodę Rinusa Michelsa dla najlepszego ośrodka tego typu w Holandii. Davide Corti był w kadrze AC Milan na początku lat 90. i trenerskiego fachu uczył się od Arrigo Sacchiego i Fabio Capello.

W programie wrocławskiej Konferencji, oprócz wykładów, są przewidziane także pokazy praktyczne, oraz panel dyskusyjny. Konferencję patronatem objął Polski Związek Piłki Nożnej.

Po co dzieciom ruch i jak piłka nożna