Piłka nożna dzieci. Zwycięzcy "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" polecą na Wembley

Reprezentacja chłopców z województwa łódzkiego oraz drużyna dziewcząt z Małopolski zostały zwycięzcami Wielkiego Finału XIII edycji Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Młodzi piłkarze i piłkarki sięgnęli nie tylko po upragniony Puchar Tymbarku, zaszczytny tytuł Mistrzów Polski w kategorii U-10, ale także nagrodę główną, czyli bilet do Londynu, gdzie z trybun Stadionu Wembley kibicować będą reprezentacji Polski w meczu z Anglią.

W ramach Wielkiego Finału Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", stadion Arki Gdynia gościł największe piłkarskie talenty w Polsce z 32 najlepszych drużyn chłopców i dziewcząt. Każdy z zespołów reprezentował jedno z szesnastu województw.

Rywalizację chłopców wygrali reprezentanci województwa łódzkiego, którzy w finale pokonali zawodników z województwa dolnośląskiego 2:1. - Przyznam, że serca zadrżały nam w końcówce meczu finałowego, kiedy przed remisem uratował nas słupek - komentował spotkanie Dawid Kroczek, trener zwycięzców.

Wśród dziewcząt najlepsze były zawodniczki z Małopolski. Podopieczne księdza Stanisława Jachyma wygrały z reprezentantkami województwa lubelskiego 2:0.

- To dla nas wspaniały dzień, zdobyliśmy Mistrzostwo Polski U-10. Dziewczynki pokazały, co potrafią. Mimo że przeciwnik był niezwykle wymagający, nasza gra była bardzo równa. Jest to duża zasługa naszej królowej strzelców - Natalii Wróbel oraz najlepszej bramkarki turnieju Aliny Czerniawskiej. O zwycięstwie zadecydowało jednak zaangażowanie całej drużyny. Przed rokiem trzecie miejsce w Wielkim Finale, dziś pierwsze. Mamy Wembley, jedziemy tam! - mówił podekscytowany po meczu trener mistrzyń Polski.

Droga do Wielkiego Finału i zdobycia tytułu Mistrzów Polski w kategorii U-10 nie była łatwa. Zwycięzcy musieli przebrnąć przez eliminacje gminne i powiatowe oraz wygrać finały w swoich województwach. Organizatorem i pomysłodawcą Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym, od siedmiu lat, firma Tymbark. Patronat honorowy nad Turniejem objęły: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Zwycięzcy w nagrodę polecą do Londynu, by obejrzeć mecz eliminacji Mistrzostw Świata między Anglią i Polską. Poza tym spotkają się z piłkarzami reprezentacji Polski.

Więcej informacji na temat turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" na stronie internetowej www.zpodworkanastadion.pl

Klasyfikacja generalna "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

1. Chłopcy: łódzkie, Dziewczęta: małopolskie

2. dolnośląskie, lubelskie

3. mazowieckie, warmińsko-mazurskie

4. kujawsko-pomorskie, mazowieckie

5. zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie

6. wielkopolskie, opolskie

7. lubelskie, lubuskie

8. podlaskie, pomorskie

9. śląskie, łódzkie

10. małopolskie, świętokrzyskie

11. lubuskie, wielkopolskie

12. pomorskie, zachodniopomorskie

13. warmińsko-mazurskie, podkarpackie

14. świętokrzyskie, dolnośląskie

15. opolskie, śląskie

16. podkarpackie, podlaskie

Wyróżnieni piłkarze:

król strzelców: Dawid Brzozowski (lubelskie), Natalia Wróbel (małopolskie)

najlepszy zawodnik: Mateusz Peda (łódzkie), Hanna Nadolska (lubelskie)

najlepszy bramkarz: Patryk Kurzajewski (mazowieckie), Alina Czerniawska (małopolskie)