Piłka nożna dla dzieci. Pierwsza w Polsce szkółka nauki Freestyle Football

Na warszawskiej Woli otwarto pierwszą szkółkę freestyle football - Akademia Freestyle Football. To oficjalna szkółka Polskiej Federacji Freestyle Football.

- Chcemy zarażać dzieci i młodzież naszą pasją do freestyle football, a także do aktywnego trybu życia. Wierzymy, że będziemy spotykać osoby, które tak jak my kochają robić triki z piłką - mówi Mateusz Związek, pomysłodawca Akademii Be Freestyle. To właśnie on, wspólnie z Kamilem Drzewuckim, prowadzą treningi.

Obaj uważani są za krajową czołówkę freestyle football, należą również do grupy Soccer Art, zajmującej się pokazami trików piłkarskich. Umiejętności i profesjonalizm chłopaków doceniła UEFA, zapraszając ich na występy podczas EURO 2012 na Stadionie Narodowym.

Football freestyle jest dyscypliną stosunkowo młodą, liczącą zaledwie kilkanaście lat. Wywodzi się z piłki nożnej oraz sztuki cyrkowej, powstała na skutek udoskonalania i wymyślania coraz to nowych sztuczek piłkarskich. Za jej prekursora uważa się Argentyńczyka Diego Maradonę oraz włoskiego mistrza sztuki cyrkowej Francis Brunna.

Freestyle'owa odmiana futbolu zaczęła zyskiwać coraz większą popularność od momentu, gdy w 2006 roku firma Nike rozpoczęła kampanię sportową "Joga TV", w której występowali tacy zawodnicy, jak Ronaldinho, czy Thierry Henry, wykonujący różne triki freestyle'owe.

Be Freestyle to pierwsza tego rodzaju inicjatywa w Polsce, a treningi będą prowadzić najlepsi specjaliści. Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu: w poniedziałek i środę.

Wszyscy adepci sztuki freestyle'owej będą mieli do dyspozycji nowoczesną i w pełni funkcjonalną halę (wyposażoną m.in. w profesjonalne szatnie i natryski) przy ul. Obozowej 60. Treningi prowadzone są kilku kategoriach wiekowych, począwszy od ośmiolatków, na osobach dorosłych kończąc.

Kontakt pod numerem telefonu 801 700 830, i pod adresem mailowym: akademia@befreestyle.pl.

Dziecko bolą plecy? Nie lekceważ wad postawy!