Akademia Cartoon Network. Patryk z Polski spotkał się z Łukaszem Podolskim

Zwycięzca konkursu ?Akademia Cartoon Network - Futbol?, Patryk Nowicki z klubu Elana Toruń spotkał się z Łukaszem Podolskim, napastnikiem Arsenalu Londyn. Piłkarz, mimo że dzień wcześniej doznał poważnej kontuzji podczas meczu z Fenerbahce, dotarł na spotkanie z młodzieżą

Zwycięzcy z ośmiu krajów Europy spotkali się 28 sierpnia na specjalnym treningu w London Soccerdrome, gdzie pod okiem profesjonalnego trenera szlifowali technikę gry i uczyli się nowych tricków piłkarskich. Rozegrali także mecz i mimo, że było to ich pierwsze spotkanie na boisku poradzili sobie jak zawodowcy i pokazali, że język sportu jest uniwersalny. Po całym dniu męczącego treningu przyszedł czas na nagrodę główną - spotkanie z napastnikiem Arsenalu Londyn, Łukaszem Podolskim.

- Jestem pewien, że wygrali nie bez przyczyny. Kochają sport. Cały czas biegają za piłką. Zobaczymy co będzie dalej. Może któryś z nich zostanie profesjonalnym piłkarzem, kto wie? Ja od zawsze grałem w piłkę - dzień i noc. Może to jest jeden z powodów, dla których jestem dziś tutaj. Ale ważnych jest wiele czynników: trener, edukacja, szczęście - powiedział podczas spotkania Łukasz Podolski.

13-letni Patryk Nowicki na co dzień trenuje w Elanie Toruń, ale marzy o międzynarodowej karierze. W przyszłości chciałby wziąć udział w testach do Arsenalu Londyn. Trenowanie z kolegami z różnych krajów nie sprawiło mu żadnej trudności i było wielką frajdą.

O Akademii Cartoon Network - Futbol

Konkurs zorganizowany przez Cartoon Network odbywał się w czerwcu i lipcu równocześnie w siedmiu krajach: Polsce, Rosji, Rumunii, Bułgarii, Belgii, Holandii, na Węgrzech oraz regionie obejmującym Niemcy, Austrię i Szwajcarię. Zgłoszenia w formie klipów wideo prezentujących umiejętności piłkarskie uczestników można było przesyłać przez stronę konkursową, lub nagrać na specjalnych imprezach organizowanych w sześciu miastach Polski wspólne z Football Academy. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 395 uczestników z Polski w wieku od 6 do 15 lat.