Rozpoczęcie regat Energa Sailing Cup Puchar Mazowsza w piątek

W piątek (21.06), w Nieporęcie, rozpoczną się piąte regaty z cyklu Energa Sailing Cup. Młodzi żeglarze rywalizować będą na wodach Jeziora Zegrzyńskiego o Puchar Mazowsza. Zawody zakończą się w niedzielę.

Regaty w Nieporęcie rozpoczną się w piątek o godzinie 10:00. Start pierwszego wyścigu jest zaplanowany na godzinę 11:30. Zawodnicy będą rywalizować w klasie Optimist gr. "A". Regaty będą kolejnymi zawodami z cyklu Energa Sailing Cup. Uczestnicy na akwenie Jeziora Zegrzyńskiego będą walczyć o miejsca na podium oraz o punkty w klasyfikacji generalnej cyklu. Zakończenie regat zaplanowano na godzinę 16:00 w niedzielę.

Zawody w Nieporęcie to piąte regaty z cyklu Energa Sailing Cup - cyklu najważniejszych regat klasy Optimist grupy "A" odbywających się w całej Polsce. Wcześniej odbyła się już rywalizacja w Giżycku, Kamieniu Pomorskim, Krakowie (z powodu braku wiatru w Krakowie nie przeprowadzono jednak żadnego wyścigu) i Gdyni. Zawodnicy, którzy biorą udział w regatach gromadzą punkty do łącznej klasyfikacji końcowej. Czterdziestu najlepszych żeglarzy cyklu weźmie udział w wielkich regatach finałowych Programu w Sopocie (24-25.08). Nagroda dla zwycięzców to dołączenie, na kolejny sezon, do specjalnie utworzonego programu stypendialnego ENERGA Sailing Development Program. Łącznie, aż trzynastu żeglarzy otrzyma od Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA wsparcie finansowe na kontynuowanie sportowej kariery.

Wszystkie informacje o programie, regatach oraz aktualna klasyfikacja cyklu znajdują się na stronie internetowej: www.edu.energasailing.pl

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.