Deichmann Minimistrzostwa na Podkarpaciu

W najbliższy weekend młodzi piłkarze z 22 polskich miast zmierzą się w w Finale Finałów Deichmann Minimistrzostw 2013. W tym roku po raz pierwszy w turnieju finałowym wezmą udział dzieci z Podkarpacia.

- Rok temu organizowaliśmy Deichmann Minimistrzostwa Europy w 20 miastach. Widząc ile radości sprawia dzieciom gra w piłkę nożną postanowiliśmy w tym roku iść o krok dalej. Rozszerzyliśmy listę Miast Gospodarzy do 22 i zmieniliśmy konwencję turnieju z Mistrzostw Europy na Świata. W Rzeszowie do współpracy przy organizacji rozgrywek namówiłem Marcina Sikorę, który na co dzień jest koordynatorem Akademii Piłkarskiej Ziomki Rzeszów i świetnie zna lokalne środowisko piłkarskie. Wspólnie udało nam się zorganizować turniej dla 250 dzieci z województwa podkarpackiego - powiedział Tomasz Kucharski prezes Stowarzyszenia Kochamy Sport.

W Eliminacjach Rzeszowskich wzięło udział 12 drużyn w kategorii młodszej i 14 w starszej, które przez pierwsze siedem weekendów rywalizowały w fazie ligowej rozgrywanej systemem "każdy z każdym". Dla uczestników start w rozgrywkach był wspaniałą zabawą, której każdego weekendu towarzyszyło dużo emocji. Na Podkarpaciu jest dużo klubów piłkarskich. Jednak zrzeszeni w nich najmłodsi piłkarze, poza Amatorską Okręgową Ligą Orlika, nie mają wiele okazji do rywalizacji z innymi zespołami. W turnieju wzięły udział zespoły z takich miejscowości jak: Przemyśl, Krosno, Leżajsk, Jawornik Polski, Ustrzyki Dolne, Stalowa Wola i Rzeszów - podkreśla Marcin Sikora.

W ósmy weekend, w dniach 8 - 9 czerwca, odbyły się Finały Miejskie. W kategorii młodszej zwyciężyła drużyna ze Szkółki Beniaminek Krosno trenowana przez Roberta Glenia, która w turnieju występowała pod szyldem Polski. Wśród starszych najlepsi okazali się reprezentanci Danii, którzy na co dzień trenują pod okiem Macieja Barana w Akademii Piłkarskiej Ziomki Rzeszów.

- Dzieci włożyły dużo serca w grę. Przez osiem weekendów rozegrały ponad 200 meczów. Można śmiało powiedzieć, że turniej już na stałe wpisał się w kalendarz lokalnych imprez. Dzieciom i trenerom tak podobało się w tym roku, że już chcą się zapisać na następną edycję - cieszy się z sukcesu rozgrywek Sikora - Teraz wszyscy trzymamy kciuki za nasze drużyny, które już w najbliższy weekend zmierzą się ze zwycięzcami z pozostałych miast w Finale Finałów w Opolu - dodaje.

Więcej informacji na temat rozgrywek dostępnych jest na stronie internetowej www.kochamsport.pl .