Już w najbliższy piątek oficjalne rozpoczęcie regat o Puchar Trzech Ryb w Giżycku

17 maja w porcie Ekomarina w Giżycku, rozpoczną się pierwsze regaty z cyklu Energa Sailing Cup. W zawodach wezmą udział zawodnicy klasy Optimist grupy ?A?. Regaty o Puchar Trzech Ryb potrwają do niedzieli.

Zawody w Giżycku oficjalnie rozpoczną się w piątek o godzinie 10:15. Wezmą w nich udział zawodnicy klasy Optimist grupy "A". Poza emocjami żeglarskimi organizatorzy zaplanowali dla uczestników wiele dodatkowych atrakcji: m.in. zwiedzanie twierdzy Boyen, turniej piłki nożnej i koncert rockowego zespołu WSK Space Exploration. Uroczystość zakończenia regat odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:00.

Zawody o Puchar Trzech Ryb w Giżycku są pierwszymi regatami z cyklu Energa Sailing Cup - najważniejszych regat klasy Optimist grupy "A" odbywających się w całej Polsce. Startujący w nich zawodnicy będą gromadzić punkty do łącznej klasyfikacji końcowej. Będzie ona podstawą do wyłonienia najlepszych czterdziestu żeglarzy, którzy wezmą udział w wielkich regatach finałowych Programu w Sopocie (24-25.08). Nagrodą dla zwycięzców cyklu będzie dołączenie, na kolejny sezon, do specjalnie utworzonego programy stypendialnego ENERGA Sailing Development Program. Łącznie, aż trzynastu żeglarzy otrzyma od Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA wsparcie finansowe na kontynuowanie sportowej kariery.

Wszystkie informacje o programie oraz regatach znajdują się na stronie internetowej programu Energa Sailing Cup