Weekend Polska na Rowery 2014 - Czas zacząć przygotowania!

Tradycyjnie na początku czerwca zapraszamy na największe rowerowe wydarzenie roku, czyli piątą już edycję Weekendu Polska na Rowery. W tym roku wspólnie wsiadamy na rowery w dniach 6-8 czerwca. Dołącz do nas!

Jak co roku zachęcamy Was, by razem z nami świętować rower. 6-8 czerwca w całej Polsce rusza wielki Weekend Polska na Rowery. Zależy nam, by tego dnia cykliści zarówno z największych miast, jak i najmniejszych miejscowości, zabrali swoje rowery, swoich przyjaciół i znajomych na wycieczki, przejazdy, pikniki, wyścigi. Pokażmy, że jest nas dużo i że rowery mają moc!

Było nas 30 tysięcy

W 2013 roku w prawie 100 imprezach wzięło udział 30 tysięcy rowerzystów. Wydarzeniem, które okazało się dotychczas największą imprezą rowerową w Polsce, był Trójmiejski Wielki Przejazd Rowerowy, zgromadził bowiem ponad 10 tysięcy cyklistów. Były też imprezy znacznie mniejsze, gromadzące czasem tylko kilku uczestników, ale w Weekendzie Polska na Rowery chodzi właśnie o tę różnorodność.

WEEKEND POLSKA NA ROWERY 2013 - SUKCES NA DWÓCH KÓŁKACH

W tym roku jeszcze mocniej!

Podobnie jak w poprzednich edycjach Weekendu PnR, razem z nami jadą Miasta dla Rowerów. Organizowane przez nich 8 czerwca w kilkunastu miastach w Polsce Święto Cykliczne będzie na pewno ważnym elementem Weekendu Polska na Rowery.

W tym roku także liczymy na Waszą inwencję! Zorganizujcie własną imprezę rowerową (wycieczkę, przejazd, piknik rowerowy) i zgłoście ją nam za pomocą formularza - pomożemy ją nagłośnić. Dołączcie do grona organizatorów i stwórzcie coś jedynego w swoim rodzaju, mniej lub bardziej kameralnego. Zapraszamy osoby prywatne, szkoły, samorządy, organizacje pozarządowe, kluby turystyczne i sportowe, sklepy rowerowe. Nie czekajcie na ostatnią chwilę. Im wcześniej zaczniemy nagłaśniać Wasze imprezy, tym więcej osób będzie miało szanse na nie przyjechać!

Cel na rok 2014 to 150 imprez, które zorganizujemy wspólnie. Dlatego w weekend 6-8 czerwca koniecznie bądźcie z nami. Bez Was po prostu się to nie uda!

Jak dodać imprezę

Masz pomysł na własną imprezę i chcesz ją zgłosić? To bardzo proste! Kliknij w poniższy link, a czytelny i prosty formularz przeprowadzi Cię łatwo przez proces rejestracji.

FORMULARZ DO ZGŁASZANIA IMPREZ

Jak zorganizować imprezę

Patronatem obejmiemy wszystko, co jest imprezą promującą rower. Zachęcamy was do robienia małych imprez dla rodziny, znajomych, sąsiadów. Jeśli jednak chcecie zrobić coś większego - polecamy nasz poradnik.

JAK ZORGANIZOWAĆ IMPREZĘ W RAMACH WEEKENDU POLSKA NA ROWERY

Podpowiadamy kilka pomysłów na organizację własnej imprezy

Oczywiście stosunkowo łatwo wymyślić coś takiego jak 220 kilometrowy wyścig ze Szczyrku na Łysą Polanę, wielotysięczną masę krytyczną lub rodzinny piknik z miasteczkiem ruchu drogowego i tuzinem sponsorów oraz Budką Suflera jako gwiazdą wieczoru. Znacznie trudniej jest to zrobić. Trudno też zaproponować coś, co jest tanie, stosunkowo łatwe do zorganizowania, włączające rowerzystów o różnym doświadczeniu, wieku, płci, zasobności portfela i przygotowaniu kondycyjnym, a do tego, o czym jeszcze długo wszyscy w okolicy będą mówić, sympatycznie się uśmiechając.

KILKA POMYSŁÓW NA IMPREZĘ WEEKENDU POLSKA NA ROWERY

Copyright © Agora SA