Junior
-
Gry zadaniowe dla dzieci. Przewodnik Małego Sportowca cz.5
Gry zadaniowe mają na celu pobudzenie zawodników do myślenia podczas wykonywania ćwiczenia, stwarzają cel do którego dzieci dążą. Oto kilka przykładów gier, które rodzic lub trener może włączyć do zaktywizowania dziecka.
-
Jak nie zabić w dziecku sportowca? [WYWIAD]
Oglądając sportowe zmagania, można odnieść mylne wrażenie, że wygrana lub przegrana to w zależności od dyscypliny kwestia minuty, godziny, kilku godzin. Jedne zawody, jeden bieg, jeden mecz decyduje o sukcesie. Jednak droga do mistrzostwa zaczyna się już w dzieciństwie. O tym, jak nie zabłądzić już na starcie, jak pójść drogą Kamila Stocha a nie Mateusza Rutkowskiego, opowiedział nam Grzegorz Więcław, ekspert serwisu psychologiasportu.pl
-
Gry i zabawy na basenie dla dzieci
Pływanie to sport wyjątkowy, gdyż jest dostępny nawet dla niemowląt. Doskonale wpływa na kondycję fizyczną dziecka, a także dostarcza korzystnych bodźców dla jego rozwoju umysłowego.
-
Pomysły na gry i zabawy z piłką nożną cz.2
Ćwiczenia wspomagające naukę gry w piłkę nożną nie muszą być nudne i oparte wyłącznie na żmudnych zadaniach. Piłkarska szkółka Football Academy przygotowała zestaw zabaw dla rodziców i dzieci, usprawniających motorykę małego piłkarza.
-
Balet dla dzieci
Kształtuje prawidłową postawę ciała, uczy samoświadomości, uwrażliwia na piękno. Zajęcia baletowe niosą ze sobą szereg korzyści dla małego tancerza pod warunkiem, że są one prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów.
-
Plany lekcji z gwiazdami piłki ręcznej
Jeśli twoje dziecko kocha sport, mamy dla niego niespodziankę: plany lekcyjne z wizerunkami gwiazd piłki ręcznej. Zachęcamy do darmowego pobierania!
-
Ćwiczenia ruchowe dla dzieci. Przewodnik Małego Sportowca cz. 4
Zajęcia ruchowe dla przedszkolaków muszą rozbudzać ciekawość oraz charakteryzować się dynamiką. Eksperci ze szkółki sportowej Kick in English przygotowali opisy zabaw, które mogą być wykorzystywane zarówno przez trenerów na zajęciach, jak i rodziców podczas zabaw z dziećmi w parku.
-
Jak wychować mistrza. Anita Włodarczyk o swojej drodze do rekordu świata
- Dla mnie od dziecka najważniejszy był ruch. Zawsze chciałam być dobrym sportowcem, ale o medalu Igrzysk Olimpijskich nawet nie marzyłam - mówi rekordzistka świata w rzucie młotem. O sportowym dzieciństwie, rodzicach i drodze do mistrzostwa rozmawiamy z Anitą Włodarczyk.
-
Brukselka. Poznaj jej wartości oraz wyjątkowe przepisy dla dzieci
Smak brukselki wielu osobom kojarzy się negatywnie jeszcze z okresu przedszkolnego, dlatego robiąc zakupy na rodzinny obiad, brukselkowe stoisko omijamy szerokim łukiem. Tymczasem przyrządzenie pysznego dania z tą małą kapustką jest niezwykle proste. Przygotowaliśmy przepisy na posiłki, które powinny przypaść do gustu całej rodzinie.
-
Jak wybrać szkółkę pływacką dla dziecka
Pływanie jest sportem technicznym, aby zatem maksymalnie skorzystać z dobroczynnych jego właściwości, warto zdecydować się na profesjonalną pomoc instruktora. Podpowiadamy jak wybrać szkółkę, która bezpiecznie przeprowadzi dziecko przez proces nauki pływania.
-
Nauczyciel WF-u z Klasą. To ten, który jest wymagający, sprawiedliwy, kreatywny
Aleksandra Głowacka i Jolanta Kunde to prawdziwe nauczycielki z pasją. Pełne energii i zaangażowania starają się wciągnąć w sport wszystkich swoich uczniów. Na zawody nie jeżdżą tylko z najlepszymi, a z całą klasą. Tak, aby wszyscy mogli poczuć jak to jest przekraczać własne granice.
-
Ciekawe pomysły na rozgrzewkę dla przedszkolaka. Przewodnik Małego Sportowca cz. 3
Przyjęło się sądzić, że maluchy nie potrzebują rozgrzewki, wszak przecież są one i tak w ciągłym ruchu. Jednak umiejętnie i ciekawie przeprowadzona stanowi podstawę każdych zajęć sportowych. Oto kilka przykładów, jak zorganizować rozgrzewkę, która poprzez swoją zabawową formę zaangażuje małego sportowca oraz przygotuje go do ?treningu?.
-
"Pajączek" zamiast WF-u? Wady postawy dotykają 80 proc dzieci
Wady postawy wynikają najczęściej ze złego trybu życia, słabego wzroku, a nawet z nieodpowiedniej diety. Ortopedzi biją na alarm - Nie czekajmy, aż problem sam się rozwiąże. O tym jak zapobiegać i leczyć wady postawy rozmawiamy z fizjoterapeutą z kliniki Orho Medica, Piotrem Żelaznym
-
Skręcenie stawu skokowego u dzieci. Sposoby na zapobieganie i leczenie urazu
Skręcenie stawu skokowego to jedna z najczęstszych kontuzji, która może przydarzyć się każdemu, nie tylko osobie uprawiającej sport. Niewinne wygięcie stopy podczas spaceru potrafi wywołać silny ból i opuchnięcie kostki. Dzieci są szczególnie narażone na tego typu urazy. O tym jak zapobiegać skręceniom stawu skokowego, a także jak je leczyć, rozmawiamy z Pawłem Szczygłem, fizjoterapeutą Fizjokinetik
-
Wymówka czy realny problem? Brak prysznica powodem zwolnień z WF-u
Ponoć brak możliwości umycia się zniechęca dzieci do ćwiczeń na lekcjach WF-u. A prysznice? Po pierwsze muszą w ogóle być, po drugie trzeba mieć czas, aby móc z nich skorzystać przed następną lekcją. - Dzieci powinny mieć prawo, aby o siebie dbać - mówi Hanna Szuszkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu.
-
Pierwsze kroki dziecka na nartach. Poradnik dla rodziców [cz. 2]
Zima - nadchodzi czas rodzinnych wyjazdów w kierunku gór. Co zrobić, żeby maluch w takim samym stopniu jak rodzice mógł cieszyć się białym szaleństwem? Jak zarazić dziecko bakcylem narciarstwa, jak to zrobić bezpiecznie i tak, żeby dziecko było z tego powodu szczęśliwe? Oto druga część artykułu, który pomoże rodzicom we wprowadzeniu malucha w narciarski świat.
-
Macie piłkę i grajcie? Porzuć schematy
Dwóch kapitanów wybiera po kolei skład do drużyny. Na końcu zostają tylko okularnicy i dzieci z nadwagą. Dla nich nie ma miejsca na boisku, liczą się tylko wysocy, zwinni i szybcy. Pozostali odwracają się od sportu na lata, a czasem na zawsze.
-
Jak wdrażać ciekawe zajęcia ruchowe. Przewodnik Małego Sportowca cz. 2
Dzieci w wieku przedszkolnym zwykle nie orientują się, która noga jest prawa, a która lewa. Prawdziwy problem zaczyna się, gdy rodzic lub trener chce wprowadzać jeszcze bardziej skomplikowane terminy. Pokazujemy, jak łatwo i ciekawie przemycić do wspólnego treningu zabawowo-bajkowy kontekst, który bez stresu wdroży malucha w najbardziej skomplikowane tajniki gry w piłkę nożną.
-
Wygraj tor firmy Carrera Go Red Bull [KONKURS]
Święta coraz bliżej i z tej okazji mamy dla was konkurs. Do wygrania dwa tory Red Bull z serii Carrera Go!
-
Cody McCasland. Niepełnosprawny chłopiec, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych
Niepełnosprawność dziecka zwykle stawia rodziców w poczuciu wielkiej krzywdy. Szczególnie, jeśli łączy się z poczuciem niemocy, bezradności, żalu. Aby jednak umożliwić malcowi normalne życie, warto wziąć do serca słowa ojca Janka Meli, gdy ten uległ wypadkowi - Niepełnosprawność jest tylko w głowie.