Joanna Kaczor

Joanna Kaczor

Medalistka Mistrzostw Europy, medalistka Mistrzostw Polski, tytuł najlepszej atakującej – to tylko niektóre pozycje z długiej listy osiągnięć Joanny Kaczor. Sportowa kariera utalentowanej siatkarki to pasmo sukcesów, dzięki którym dziś cieszy się zasłużoną opinią jednej z najlepszych polskich zawodniczek.

Początek kariery

Można powiedzieć, że Joanna Kaczor rozpoczęła swoją siatkarską przygodę zupełnym przypadkiem. Na pierwszym treningu towarzyszyła swojej siostrze. Trener Jerzy Zachemba zachęcił ją wówczas do spróbowania swoich sił.

Pierwszą drużyną, w której zagrała utalentowana zawodniczka, była Gwardia Wrocław, z którą Joanna była związana od 1995 roku. 10 lat później wrocławianka wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie zdobywała kolejne sportowe szlify. Pod skrzydłami College of Southern Idaho polska zawodniczka wywalczyła Mistrzostwo USA i została uhonorowana tytułem najlepszej zawodniczki. W roku 2006 Joanna kształciła się University of South California, gdzie grała dla drużyny SC Trojans.

Rozwój kariery

W 2008 roku zawodniczka powróciła do Gwardii, zaliczając bardzo udany sezon – wrocławski klub zdołał wówczas wywalczyć awans do PlusLigi Kobiet. W tym samym roku Joanna Kaczor przeniosła się do Muszynianki Muszyna, z którą sięgnęła po pierwszy w karierze tytuł Mistrza Polski.

Bardzo dobra gra wrocławianki zaowocowała powołaniem do kadry narodowej i grą na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Choć kolejny sezon nie należał do najlepszych w karierze zawodniczki, w 2009 roku Joanna weszła w skład reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy. Występ w pierwszym składzie jednoznacznie potwierdził klasę wrocławianki i otworzył jej drzwi do dalszej kariery.

W latach 2009-2010 polska atakująca występowała wraz z włoską drużyną River Volley Piacenza. W sezonie 2010-2011, w składzie Muszynianki Muszyny, zawodniczka sięgnęła po kolejny tytuł Mistrza Polski. W kolejnym sezonie Joanna związała się z Tauron MKS Dąbrową Górniczą. W roku 2013 atakująca podpisała kontrakt z Impelem Wrocław i tym samym powróciła do rodzimego miasta.

Inni zawodnicy:

Wojciech Grzyb - Magdalena Śliwa - Maria Liktoras - Ryszard Bosek - Tomasz Wójtowicz

Joanna Kaczor