Jarosław Kazberuk

Jarosław Kazberuk

Jarosław Kazberuk należy do grona najbardziej doświadczonych kierowców rajdowych w Polsce. Pochodzący z Ełku kierowca niejednokrotnie reprezentował nasz kraj na najbardziej prestiżowych imprezach świata, nie tylko za kierownicą terenowych potworów, ale także na fotelu pilota.

Polska historia rajdów terenowych nie zna zbyt wielu zawodników, którzy mogą poszczycić się tak bogatym doświadczenie. Jarosław Kazberuk wielokrotnie startował w rajdach off-roadowych o najwyższym stopniu trudności, a na liście sukcesów Polaka nie zabrakło też udziału w najdłuższym i najtrudniejszym wyścigu świata – w Rajdzie Dakar.

W sezonach od 1995 do 2004 Jarosław Kazberuk startował w krajowym czempionacie. Utalentowany kierowca wykazywał też spore zainteresowania zagranicznymi imprezami. W 1996 roku Polak został wpisany na listę startową niezwykle prestiżowego Rajdu Camel Trophy, rozgrywanego na trasie Borneo-Kalimantan. Rok później Kazberuk wystartował w imprezie z cyklu Carpat Trophy. W roku 1999 kierowca wziął udział w rajdzie Transylwania. W roku 2008 Jarosław Kazberuk wystartował w kolejnej niezwykle wymagającej imprezie – w Rajdzie Transsyberia.

W sezonie 2010 kierowca triumfował w rajdowej serii Marocco Challenge. Rok później udało się stanąć na najwyższym stopniu Rajdu Egiptu, czyli jednej z eliminacji Pucharu Świata. W tym samym roku zawodnik został sklasyfikowany na 8. pozycji w Silk Way Rally.

Jako nominalny pilot, zawodnik siedmiokrotnie pojawiał się na trasie rajdu Dakar, tworząc zespół z Martyną Wojciechowską, Klausem Bauerle, Albertem Gryszczukiem, Robertem Szustkowskim i Maciejem Martonem.

Inni polscy kierowcy rajdowi:

Maciej Szczepaniak - Grzegorz Baran - Grzegorz Grzyb - Maciej Wisławski - Michał Kościuszko

Jarosław Kazberuk