Jakub Rzeźniczak

Polski piłkarz występujący na pozycji obrońcy w Legii Warszawa. Zdobył z nią cztery mistrzostwa Polski, sześć Pucharów Polski oraz jeden Superpuchar Polski i jest jej najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii. Ma na swoim koncie także występy w reprezentacji Polski.
Data urodzenia: 26.10.1988
Miejsce urodzenia: Łódź, Polska
Wzrost: 1,83m
Facebook: facebook.com/jakubrzezniczak/
Twitter: twitter.com/jakubrzezniczak
Instagram: instagram.com/jakubrzezniczak25/

Przebieg kariery

Rzeźniczak jest wychowankiem ŁKS-u Łódź, ale kojarzony jest z Legią Warszawa. W Ekstraklasie zadebiutował w sierpniu 2003 roku w spotkaniu z Odrą Wodzisław, ale już w sezonie 2004/2005 grał dla Legii Warszawa. Na początku spędził tam dwa lata, rozgrywając w tym czasie 34 ligowe spotkania i zdobywając w sezonie 2005/2006 pierwsze w swojej karierze mistrzostwo Polski. Trenerzy uznali jednak, że dla jego dobra, wypożyczą go na rok do Widzewa Łódź. W swoim macierzystym klubie rozegrał 25 spotkań, po czym wrócił do Warszawy. Od tamtej pory Rzeźniczak jest ważnym ogniwem zespołu. Rozegrał w jego barwach ponad 350 spotkań, wielokrotnie pełniąc rolę kapitana. Dotychczas zdobył z Legią Warszawa cztery mistrzostwa Polski, sześć Pucharów Polski oraz jeden Superpuchar Polski i jest najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii Legii. Dużym jego sukcesem jest także gra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Legia na powrót do elitarnych rozgrywek czekał aż 21 lat.

Reprezentacja

Rzeźniczak ma także na swoim koncie występy w kadrze. W 2008 roku powołał go Leo Beenhakkera i dał mu szansę debiutu w towarzyskim meczu z Serbią. Dotychczas rozegrał w narodowej kadrze 9 spotkań, ale raczej to zamknięty rozdział w jego karierze.

Jakub Rzeźniczak