Snooker. Polska pokonała Hongkong w Drużynowym Pucharze Świata

Debiutująca w Drużynowym Pucharze Świata Polska w składzie Krzysztof Wróbel - Kacper Filipiak pokonała Hongkong 3:2. 15-letni Filipiak w swoim pierwszym meczu pokonał utytułowanego Marka Fu. Relacja z meczu ze Szkocją we wtorek od 14 na Sport.pl.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Fu to zwycięzca turnieju Grand Prix w 2007 roku. Najwyżej w rankingu był na ósmym miejscu, obecnie jest 23. zawodnikiem na świecie. W pierwszym meczu Drużynowego Pucharu Świata przegrał z rewelacyjnym 15-latkiem z Warszawy Kacprem Filipiakiem. Polacy wygrali trzy pierwsze frame'y, dwa kolejne przegrali, ale nie miało to żadnego znaczenia dla losów spotkania.

Zwycięstwo z silnym Hongkongiem to ogromny sukces debiutujących w tym turnieju Polaków, ale już we wtorek czeka ich pojedynek z piekielnie mocną Szkocją, którą będą reprezentować czterokrotny zawodowy mistrz świata John Higgins oraz obecnie ósmy zawodnik świata Stephen Maguire.

W grupie D rywalami Polaków są także Tajlandia i Afganistan.

Kacper Filipiak - sportowiec sprzed telewizora

Niewysoki blondynek mówi cicho i pojedynczymi zdaniami. Uśmiech błądzi mu po twarzy dopiero przy pytaniu o sportowe marzenie: - Chcę zostać najmłodszym mistrzem świata - odpowiada Kacper Filipiak , pierwszy polski profesjonalny snookerzysta. Ma 15 lat. Prestiżowa Akademia Snookera z Gloucester zaproponowała Kacprowi roczne treningi pod okiem fachowców, których firmuje Terry Griffiths - guru snookera, odpowiednik Aleksa Fergusona w futbolu.

Sportowe rekordy oglądalności. Nie tylko piłka przyciąga

Więcej o: