Poker. 50 milionów euro rozdane. Pierwszy turniej na żywo z odkrytymi kartami

13 turniejów w 12 krajach i nagrody pieniężne o łącznej wartości przekraczającej 50 mln euro - oto bilans siódmego sezonu PokerStars.com European Poker Tour. Zwieńczeniem tegorocznego cyklu był Wielki Finał w kasynie Gran Madrid w stolicy Hiszpanii. Wzięło w nim udział ponad 3 000 graczy. Zwycięzcą turnieju głównego Wielkiego Finału został Wenezuelczyk Ivan Freitez, który pokonał 686 konkurentów i wygrał 1,5 miliona euro.

W sumie w Wielkim Finale tego sezonu EPT, debiutującym w hiszpańskiej stolicy, odbyło się 28 turniejów. Niemal 700 zawodników, w tym 300 graczy PokerStars, zmagało się w turnieju głównym, w którym stawką było ponad 6 860 000 euro. Walczyli o nią także najlepsi pokerzyści na świecie, należący to Teamu PokerStars Pro: Juan Maceiras zakończył turniej na piątej pozycji, wygrywając 315 000 euro, a Brazylijczyk Alex Gomes, zdobywca bransoletek WSOP i WPT, uplasował się na siódmym miejscu z wygraną w wysokości 185 000 euro.

Jason Mercier z teamu PokerStars Pro Mistrzem Mistrzów

Ostatniej nocy Wielkiego Finału rozegrano także turniej mistrzowski, w którym przy jednym stole spotkała się śmietanka światowego pokera. W 13-godzinnej rozgrywce zwyciężył członek Teamu PokerStars Pro, Jason Mercier, zdobywając 50.000 euro wpisowego do turniejów kolejnego sezonu European Poker Tour. Mercier ma już na swoim koncie laury z poprzednich sezonów EPT i World Series of Poker, dwukrotnie zwyciężał także w turnieju Mohegan Sun High Roller. W sumie - od swojego pierwszego sukcesu w finale EPT w San Remo - Mercier wygrał ponad 5,5 miliona dolarów w turniejach na żywo.

Pierwszy turniej na żywo z odkrytymi kartami

Siódmy Wielki Finał EPT przeszedł do historii także jako pierwszy turniej transmitowany na żywo na kanałach telewizyjnych w Europie i Kanadzie oraz w Internecie, w którym karty zawodników były dla widzów odkryte. Dzięki temu kilkaset tysięcy amatorów pokera z całego globu mogło na żywo obserwować zmagania i rozdania z udziałem najlepszych pokerzystów świata.

Irlandia pokerem stoi

W ostatnią noc Wielkiego Finału odbyło się także uroczyste rozdanie nagród dodatkowych. Portugalski biznesmen Fernando Brito otrzymał tytuł EPT dla Najlepszego Gracza Roku, natomiast najlepszym krajem EPT wybrano Irlandię.

Relacje z turnieju znajdują się na BlogPokerStars , natomiast filmy wideo dostępne są w PokerStars.tv. Szczegółowy harmonogram 8 sezonu EPT zostanie opublikowany niebawem na stronie: http://www.ept.com.

O pokerstars.com

PokerStars.com jest największym na świecie licencjonowanym internetowym serwisem pokerowym, w którym gra ponad 45 mln zawodników .

Z pełną listą zawodników teamu można się zapoznać na ich stronie: Team PokerStars.com Pro