NFL. Super Bowl znów pobił rekord oglądalności

Po raz drugi z rzędu finał Ligi Futbolu Amerykańskiego Super Bowl pobił rekord oglądalności. W amerykańskiej telewizji widowisko obejrzało ok. 111 milionów widzów.

Światowy lider w zakresie dostarczania informacji marketingowej - The Nielsen Co. - ogłosił w poniedziałek, że w niedzielę padł kolejny rekord oglądalności. Zwycięstwo Green Bay Packers nad Pittsburgh Steelers w ostatnim ligowym meczu najpopularniejszego sportu w Stanach, obejrzało kilka milionów więcej niż w roku ubiegłym. W zeszłym sezonie finałowy mecz New Orleans Saints z Indianapolis Colts obejrzało 106.5 miliona ludzi.

Przez lata tytuł najbardziej przyciągającego przed telewizory programu nosił ostatni odcinek serialu "MASH". Przed 27 lat był na czele rankingu. Teraz zajmuje trzecie miejsce.

Po raz pierwszy w historii mecze NFL były najczęściej oglądanym programami w każdym z siedemnastu tygodni trwania ligi. Liga stanowiła także jeden z 19 najczęściej oglądanych programów spośród wszystkich oferowanych przez telewizję w Stanach, jak również 28 z czołowych 30.

Super Bowl. Zwycięstwo Green Bay Packers  ?

Więcej o: