NFL. Z więzienia do NFL i nagroda za powrót roku

Słynny rozrabiaka NFL i jeden z najbardziej nielubianych sportowców w USA w ostatnich latach Michael Vick został laureatem przyznawanej przez ligę nagrody ?Powrót Roku?, którą otrzymał w sobotni wieczór. Quaterback Philadelphii Eagles wrócił do ligi po pobycie w więzieniu. W 12-letniej historii tej nagrody nie zdarzył się podobny przypadek.

Michael Vick opuścił dwa sezony rozgrywek NFL z powodu śledztwa dotyczącego walk psów, których współorganizatorem był Vick. Następnie gwiazdor był mało używanym zawodnikiem na końcu ławki Eagles. W 2010 roku Vick powrócił jednak do swojej formy i poprowadził zespół do najlepszego bilansu na wschodzie - 10 zwycięstw w 16 meczach.

W głosowaniu Vick otrzymał 29,5 pewnie pokonując Mike Wlliamsa z Seattle , który dostał osiem.

- Poprzez moje doświadczenia nauczyłem się wielu rzeczy jako człowiek i jako zawodnik. Teraz rozumiem, jak cenne jest to, gdzie jesteśmy. Jestem wdzięczny za tę możliwość - mówił pierwszy numer draftu 2001 roku, który spędził w więzieniu 18 miesięcy.

Andy Reid , trener Eagles, którego synowie byli aresztowani za posiadanie narkotyków, twierdzi, że wierzy w to, że Vicka zmieniły ostatnie wydarzenia w jego życiu.

W Atlancie Vick podpisał niegdyś kontrakt w wysokości 130 mln dolarów, po powrocie z więzienia klub z Philadelphii zaproponował mu niecałe 7 milionów za dwa lata gry, na które była gwiazda Falcons się zgodziła.

Swój podziw dla tego zawodnika w trakcie programu TNT OT wyraził legendarny były koszykarz NBA Charles Barkley, wg którego powrót na szczyt po takim zajściu jest niewątpliwie jednym z wydarzeń roku w amerykańskim sporcie.

Super Bowl, jedyny taki mecz w roku ?

Więcej o: