Igrzyska olimpijskie w 2022 roku w Kazachstanie? Rogge zachwycony

- Mam przyjemność poinformować, że rząd Kazachstanu wyraził silne pragnienie, aby być kandydatem do organizacji igrzysk olimpijskich w 2022 - poinformował prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Jacques Rogge.

O planach złożenia kandydatury do organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku przez Kazachstan poinformowała w poniedziałek agencja ITAR-Tass. Decyzja ta zbiegła się z przybyciem do Astany prezydenta MKOl-u Jacquesa Rogge.

- Mam przyjemność poinformować, że rząd Kazachstanu wyraził silne pragnienie, aby być kandydatem do organizacji igrzysk olimpijskich w 2022 w Astanie - ogłosił we wtorek Rogge. - To jest ich cel - dodał.

Rogge pochwalił też jakość obiektów sportowych w Astanie i Ałamtach, na których od niedzieli trwają Zimowe Igrzyska Azjatyckie.

Wcześniej Kazachstan starał się o organizację igrzysk w 2014 roku w mieście Ałmaty. Kandydatura ta przegrała jednak z rosyjskim Soczi.

Gospodarza igrzysk w 2022 roku poznamy za cztery lata. Chęć kandydowania zgłosił też wstępnie Quebec i Barcelona, której kandydatura startuje pod hasłem "Barcelona-Pireneje".

Nieoczekiwany triumf Sary Meier ?

Więcej o: