Poker. Członek Team Full Tilt Erik Seidel zwyciężył w turnieju z największym buy-in w historii pokera

Wygrana AU$2.5 miliona przesuwa Seidela na trzecie miejsce na liście All-time Money

Kobiety w pokerze - nie ulegaj pozorom ?

Erik Seidel kontynuuje swoją niesamowitą passę sukcesów w 2011 roku. Tym razem zwyciężył w turnieju Aussie Millions AU$250K Super High Roller Event. Do rywalizacji w tym wydarzeniu, z wpisowym wynoszącym 250 000 dolarów australijskich - czyli najwyższym buy-in w historii turniejów pokerowych - stanęły największe gwiazdy pokera. Oprócz najnowszego członka Poker Hall of Fame, Erika Seidela, udział w tym turnieju wzięli pozostali członkowie Team Full Tilt - Phil Ivey, John Juanda i Tom Dwan. Nagroda za pierwsze miejsce w turnieju wynosiła 2,5 miliona dolarów australijskich (czyli 2,47 milionów USD).

Głównym rywalem Erika w turnieju Super High Roller był Sam Trickett - który jest w szczytowej formie i kilka dni temu wygrał inny turniej Aussie Millions z wpisowym wynoszącym sto tysięcy dolarów australijskich. Gdy turniej dotarł do fazy heads-up, Tricket miał 80% żetonów w swoim posiadaniu. Jednak po kilku podwojeniach, Seidel wyrównał stacki, a po wyjściu na prowadzenie, nie oddał go do końca turnieju. W ostatnim rozdaniu Sam Trickett zagrał check-raise all in przy flopie 3s-5h-9h mając na ręku As-Qh. Seidel szybko sprawdził ze swoimi kartami Jh-9c. Top para Seidela utrzymała się do końca i jeden z najsławniejszych zawodowych pokerzystów wygrał kolejny prestiżowy tytuł.

Seidel prezentuje świetną formę od początku tego roku - w samym styczniu 2011 wygrał już 3,3 miliona dolarów. Zajął czwarte miejsce w turnieju PCA High Roller Event 2011, wygrywając 295 tysięcy USD i trzecie miejsce w turnieju Aussie Millions AU$100K w ubiegłym tygodniu, co przyniosło mu kolejne 618 tysięcy USD. Zwycięstwo w turnieju Super High Roller dodało 2,47 miliona dolarów do jego wygranych turniejowych, dzięki czemu plasuje się on obecnie na trzeciej pozycji, jeśli chodzi o wygrane w turniejach na żywo. Temu rankingowi przewodzi nie kto inny jak Phil Ivey.

O FullTiltPoker.net

FullTiltPoker.net jest serwisem umożliwiającym grę na wirtualne pieniądze, tzw. Play Money, na potrzeby rozrywki i nauki gry w pokera. Gra na prawdziwe pieniądze nie jest możliwa. Team Full Tilt to elitarna grupa pokerzystów składająca się z najlepszych zawodowych graczy na świecie, wśród których znajdują się Chris Ferguson, Phil Ivey, Howard Lederer, Jennifer Harman, Erick Lindgren, Erik Seidel, Andy Bloch, Phil Gordon, John Juanda, Mike Matusow, Gus Hansen, Allen Cunningham, Patrik Antonius oraz Tom Dwan. Innowacyjna oprawa graficzna, świetna obsługa klienta oraz bezpieczny interfejs i oprogramowanie umożliwiające personalizację ustawień zapewniają najlepsze warunki do nauki gry w pokera. Użytkownicy o różnych poziomach zawansowania mogą za darmo pobrać oprogramowanie na stronie www.fulltiltpoker.net i grać dla przyjemności.

Gus Hansen dla Sport.pl: Poker to nie jest szczęście ?