NFL. Salary cap zniesione - kluby rozbiją bank

Kluby NFL bez wątpienia w obecnym sezonie będą prześcigać się w proponowanych kontraktach sprowadzanym zawodnikom - liga postanowiła zlikwidować salary cap, co oznacza, że zespoły będą mogli wydawać, ile chcą na kontrakty graczy, a w futbolu amerykańskim może zacząć obowiązywać zasada - bogatszy wygrywa.

Salary cap jest limitem pieniężnym, który dany klub nie ma prawa przekroczyć na pensje zawodników w danym sezonie. Jeśli to zrobi, płaci lidze równowartość kwoty, o którą został przekroczony próg wynagrodzeń.

Według obliczeń Associated Press w obecnym sezonie kluby NFL zaczęły płacić swoim zawodnikom o sześć procent więcej niż w zeszłym roku. Identyczny wzrost był zanotowany w latach 2007-2008, gdy salary cap istniał i wynosił 128 mln dolarów. W tym roku właściciele klubów w porozumieniu z ligą i zawodnikami zdecydowały o braku limitów dotyczących wysokości kontraktów graczy.

W obecnym sezonie dziesięć zespołów wydaje na pensje zawodników ponad 125 mln dolarów. Rok temu - tylko trzy. Dwanaście wydaje mniej niż 110 mln, co nie uległo zmianie w porównaniu z poprzednim rokiem. Jednak aż 19 z 32 drużyn zwiększyła swoje wydatki w tym aspekcie.

Na stadionie w Chicago zginął człowiek ?

Więcej o: