Squash: Polki i Serbowie ze złotem

Po zaciętym finale Serbia pokonała Ukrainę (2:0) i zdobyła złoto w drużynowych mistrzostwach Europy w squasha - European Nations Challenge Cup. W rywalizacji kobiet w finale Polki pokonały Cypr (2:1).

Męska reprezentacja Polski znalazła się poza podium po przegranym (3:0) meczu z drugą reprezentacją Ukrainy, która zdobyła brązowy medal. Trzecie miejsce w turnieju kobiet zdobyły reprezentantki Estonii, które pokonały (3:0) drugą reprezentację Polski.

 

Kusznierewicz: co squash daje mistrzowi olimpijskiemu w żeglarstwie? To najlepszy występ Polskich zawodniczek na mistrzostwach cyklu ENCC. Polska reprezentacja odniosła pierwszy sukces na tym międzynarodowym turnieju w roku 2003, kiedy drużyna mężczyzn zajęła trzecie miejsce. Na kolejne osiągnięcia trzeba było poczekać do lat 2006 i 2008 kiedy reprezentacja kobiet zdobyła srebrne medale oraz 2007, kiedy panie zajęły w turnieju 3 miejsce. W zeszłym roku mężczyźni zajęli 7, a kobiety 4 miejsce.

Polskę reprezentowały na tegorocznych mistrzostwach: mistrzyni kraju Dominika Witkowska, wicemistrzyni Anna Jurkun oraz Magdalena Kamińska. Pierwszą reprezentację mężczyzn tworzyli mistrz Polski Wojtek Nowisz, wicemistrz Marcin Karwowski oraz Marcin Kozik i Maciej Maciantowicz.

 

Drużynowe mistrzostwa Europy w warszawskim klubie Kahuna

W czasie ENCC 2010 na kortach warszawskiego klubu Kahuna w dniach 30 września - 2 października rywalizowali przedstawiciele 14 europejskich krajów. Były to 24 zespoły, w tym 16 męskich i 8 damskich, reprezentujące: Polskę, Chorwację, Estonię, Łotwę, Serbię, Rosję, Ukrainę, Maltę, Cypr, Isle of Man, Luksemburg, Lichtenstein, Monaco i Gibraltar.

 

Prezes PFS, Janusz Plencler: czy doczekamy się boomu na squash'a w Polsce?

Czołówka turnieju w Warszawie mężczyźni:

Serbia

Ukraina

Ukraina 2

Polska

Gibraltar

Estonia

Czołówka turnieju w Warszawie kobiety:

Polska

Cypr

Estonia

Polska 2

Chorwacja

Ukraina