Onko-Olimpiada 2010 dla chorych dzieci

III Międzynarodowe Igrzyska Sportowe ?Onko-Olimpiada 2010?, dla dzieci po przebytej chorobie nowotworowej, odbędą się w dniach 16-18 lipca na warszawskim AWF. Organizatorem Igrzysk jest Fundacja Spełnionych Marzeń we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego. Uczestnikami imprezy będą dzieci ze wszystkich ośrodków onkologicznych z Polski oraz z: Ukrainy, Słowacji, Węgier, Litwy, Austrii, Czech, Rumunii i Turcji.

Celem "Onko-Olimpiady" jest przede wszystkim budowanie poczucia własnej wartości wśród dzieci po przebytej chorobie nowotworowej, a w szczególności, u dzieci gdzie choroba pozostawiła trwały ubytek na zdrowiu, uniemożliwiający często aktywne funkcjonowanie wśród rówieśników.

Ważnym celem "Onko- Olimpiady" jest również stworzenie aktywnego lobbingu na rzecz pomocy dzieciom chorym i ich rodzinom, a także przełamanie stereotypów i podniesienie świadomości społecznej wobec choroby nowotworowej.

Poprzednie edycje tego wyjątkowego wydarzenia odniosły ogromny sukces przynosząc masę radości, uśmiechu na twarzach podopiecznych oddziałów onkologicznych i przyczyniając się do poszerzenia świadomości społeczeństwa na temat choroby nowotworowej u dzieci.

Przewiduje się udział ok. 190 zawodników. Dobór dyscyplin sportowych uzależniony będzie od kondycji psychofizycznej dzieci, wynikającej z przebytej choroby nowotworowej. Będą m.in. biegi na 60 i 100 m, skoki w dal, pchnięcia kulą, rzuty piłeczką palantową, wyścigi na wózkach inwalidzkich, pływanie, tenis stołowy, piłka nożna. Zwieńczeniem poniesionego wysiłku i zapału młodych zawodników będą prawdziwe olimpijskie medale, specjalnie bite na tę okazję przez Mennicę Państwową.

Zmagania sportowe zakończy wieczorna dyskoteka pełna atrakcji. Podczas ceremonii otwarcia Igrzysk zaprezentowany zostanie nowy motyw muzyczny Onko-Olimpiady 2010 w wykonaniu zespołu Volver. Będzie muzycznie, kolorowo, zabawnie, smacznie i na pewno będą to chwile, które dzielni zawodnicy na długo zapamiętają.

Program Onko-Olimpiady 17 lipca - sobota:

Copyright © Agora SA