EURO Bramki

Kwiecień mógłby być synonimem deszczu więc jest zupełnie zrozumiałym to, że ESPN Classic w tym miesiącu będzie nasiąknięty golami. Finały Klubowych Mistrzostw Europy obfitują w bezbramkowe mecze, ponieważ każdy zespół broni swojej bramki jak niepodległości.

Ku naszej uciesze zdarzają się jednak pamiętne mecze pełne bramek. Seria Euro Bramki przypomina te rzadkie aczkolwiek cenne dla kibiców spotkania m.in.: absurdalny i śmieszny Finał Pucharu UEFA między Liverpoolem a Alaves.

Finał Pucharu UEFA 2002 rozegrany pomiędzy Feyenoord, a Borussia Dortmund dowodzi, że drużyna grająca na swoim boisku zawsze ma wstępną przewagę. W tym wypadku Dortmund walczył dzielnie mimo gry w osłabieniu przez większość meczu.

Ze starszych meczy przypomnimy Finał Pucharu Zdobywców Pucharów UEFA 1963. Był to świetny mecz z początku lat 60-tych.

W finale Pucharu Zdobywców Pucharów spotyka się ekipa Spurs z drużyną Atletico Madryt. Finał Pucharu Europy 1968 jest to dramatyczna noc na Wembley dla menedżera Man Utd Sir Matta Busby'ego. Zespół ma szanse zostać pierwszą drużyną z Anglii, która wygra Puchar Europy.

Puchar UEFA 1972 to kawałek historii kiedy Rangers koncentrowali się na pucharach europejskich, eliminując kolejnych wielkich rywali. W finale zmierzyli się z ekipą z Moskwy. W każdym z tych meczy gole były spektakularne i wyjątkowe!

Zapraszamy od 12 do 16 kwietnia; o godz. 22:00

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia - to musi być ESPN Classic ?