Finały EURO

Od 1996 roku w finałach Mistrzostw Europy zamiast ośmiu drużyn gra 16. Niektórzy uważają, że największych emocji dostarczał 8-mio drużynowy turniej, a złota era przypadała na lata 70. i 80. ubiegłego wieku. W tym miesiącu będziecie mogli ocenić to sami.

Niezwykle rzadko emitowane mecze takie jak finał z 1976 r. między Niemcami Zachodnimi a Czechosłowacją. W programie również finał rozegrany pomiedzy Hiszpanią a Francją w 1984 roku. Francja gościła siódme Mistrzostwa Europy. Prowadzeni przez wielkiego Michela Platiniego, zagrali pamiętny turniej.

Finał 1992 rozegrany pomiędzy Danią a Niemcami to niesamowite zrządzenie losu. Dania do finałów dostała się w dosyć wyjątkowy sposób i od razu trafiła na doskonale przygotowaną drużynę Klinsmanna.

Turniej w Holandii i Belgii 2000 przeszedł oczekiwania, a finał rozegrany został pomiędzy dwoma zdecydowanie najlepszymi zespołami mistrzostw: Francją i Włochami. Podczas Finału 2004, Portugalia była zdecydowanym faworytem. Ronaldo, Figo, Deco to światowej sławy gwiazdy. Lecz Grecja była niespodzianką turnieju.

Te turnieje, oraz wiele innych fascynujących spotkań piłkarskich z ubiegłych sezonów tylko na antenie ESPN Classic.

Zapraszamy od 6 do 9 kwietnia, o godz. 22:00

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia - to musi być ESPN Classic ?