DTM

Na początku lat 90. ubiegłego wieku DTM było najlepszą serią touring na świecie. Wznowiona w 2000 roku, stała się najszybszą i najbardziej spektakularną. Nie wierzysz? Zobacz 10 najlepszych wyścigów w historii DTM na ESPN Classic.

DTM to seria najszybszych i najlepszych wyścigów samochodów touring, niejednokrotnie dostarczająca większych emocji niż Formuła 1. Właśnie dlatego przyciąga byłe gwiazdy Grand Prix.

W DTM ścigają się: Jean Alesi, Mika Häkkinen czy Ralf Schumacher. Na torze ogień leci spod kół Audi i Mercedesa, które nierzadko w zaciętej walce uderzają o siebie przy prędkościach dochodzących do 300 km/h, a wszystko to na świetnych torach jak Spa, Nürburgring czy Hockenhein.

W serii DTM Przegląd Sezonu widzowie będą mieli szansę obejrzeć najlepsze wyścigi DTM z lat od 2000 do 2008 roku. Powrót DTM do uwagi świata został potwierdzony dołączniem do stawki Audi TT w 2001 roku. Czołowa seria wyścigowa Niemiec dostała wielki prezent w 2002 roku, dzięki pojawieniu się w niej gwiazdy F1 Jeana Alesi, w 2003 roku do rywalizacji dołączył brytyjski kierowaca Gary.

W sezonie 2004 nowum stanowiło pojawienie się aut czterodrzwiowych. W 2005 roku Mika Hakkinen pokazał światu, że DTM ustępuje tylko F1, powracając do sportu właśnie w tej serii.

DTM ciągle się zmienia, ewoluuje - jedno pozostaje takie jakie było od początku - akcja jest pełna zderzeń i ostrych zakrętów!

Zapraszamy od 2 do 16 kwietnia, o godz. 23:00

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia - to musi być ESPN Classic ?