100 lat Wagi Ciężkiej

Marcowy wieczór na antenie ESPN Classic może oznaczać tylko jedno - bokserską wagę ciężką w najlepszym wydaniu. Zobaczymy największe gwiazdy tej dyscypliny takie jak Max Schmeling, Primo Carnera czy Ingemar Johansson, a wszystko to w godzinnym dokumencie wyświetlanym w tym miesiącu.

Warto również zauważyć jak wiele z tych znanych nazwisk pochodzi z Europy, a nie USA. Zobaczymy rzadki materiał z poza ringu o niesamowitej karierze Johnsona - wszystkie walki oraz historia jego burzliwego życia.

Będzie można podziwiać klasyczne walki Georga "Orchid Man" Carpentiera z Dickiem Smithem, Georgem Cookiem, Joe Becketem i Marcelem Neilem.

Wielkie walki w karierze Maxa Schmelinga, to przede wszystkim słynny pojedynek z Joe Louisem. Walka reklamowana była jako swastyka kontra Ameryka!

ESPN Classic proponuje również program o bokserze wagi ciężkiej George'u Foremanie oraz jego walkach z Joe Frazierem i Kenem Nortonem. ESPN Classic zaprasza również na fascynujący wywiad z Foremanem z 1992 roku.

Fanów boksu poruszy zapewne historia Joe Louisa, który został pierwszym czarnoskórym mistrzem uwielbianym przez Amerykańską publikę. Będąc przy amerykańskich bokserach, nie można zapomnieć również o wielkim Tysonie! 'Bestia' zaatakuje min. Younga, Scaffa, Jaca, Jamesona i Tillisa!

Seria o boksie nie może się oczywiście obejść bez legendarnego Muhammeda Ali! W programie Ali walczy z Georgem Foremanem w "Rumble in the Jungle", jedna z najlepszych walk w historii boksu! Bokserskie emocje gwarantowane!

Zapraszamy od 1 do 26 marca, o godz. 20:00/20:30

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia - to musi być ESPN Classic ?