Włoskie Gwiazdy

Zanim kluby z angielskiej Premier League zaczęły wygrywać Ligę Mistrzów, większość europejskich trofeów trafiało w ręce włoskich klubów. Ta zwycięska era czyli lata 70-te, 80-te i 90-te pojawi się raz jeszcze na ekranach, a to wszystko za sprawą ESPN Classic, które przypomni te wspaniałe wydarzenia.

W programie min.:

- Milan - Benfica, 1990 - drugi rok z rzędu Ac Milan dociera do finału Pucharu Europy; tym razem zmierzą się z Benficą Svena-Gorana Erikssona.

- Finał Pucharu Zdobywców Pucharów UEFA: Juventus v Porto, 1984 - pojedynek wielkiego Juve (z Paolo Rossi w składzie) z czarnym koniem z Portugalii, Porto.

- Finał Pucharu Zdobywców Pucharów UEFA: Sampdoria v Anderlecht, 1990 - Sampdoria Vujadina Boskova nie popełniła błędu w drugim finale z rzędu. Gianluca Vialli gwiazdą spotkania.

- Lazio - Inter, 1998 - Lazio ma nadzieję na zagranie najbardziej pamiętnego meczu w swojej historii. Nie będzie łatwo przegrywając jedną bramką na cztery minuty do końca.

- Puchar Mistrzów Europy 1989: Steaua Bucarest v Milan - jedno z najlepszych spotkań Milanu. Gullit oraz Van Basten pokazują w Bukareszcie dlaczego uważani są za jedną z najlepszych ekip na świecie.

- Finał Pucharu Zdobywców Pucharów UEFA: AC Milan v Hamburger SV, 1968 - finał z złotych czasów Europejskiej piłki. Hamburg v AC Milan. Miliony włoskich kibiców nie odrywało się od telewizorów.

- Finał Pucharu Zdobywców Pucharów UEFA: Mallorca v Lazio, 1999 - Lazio i wielkie gwiazdy takie jak Christian Vieri i Marcelo Salas jest zdeterminowane osiągnąć swój pierwszy europejski sukces.

- Finał Pucharu Zdobywców Pucharów UEFA: AC Milan v Leeds, 1973 - ten mecz dał szansę Leeds na przełamanie wieloletniego pecha. Czy uda im się to w meczu z potężnym Milanem? Przekonaj się na własne oczy!

Te i wiele innych najlepszych meczy w piłce nożnej z udziałem włoskich drużyn tylko na ESPN Classic!

Zapraszamy od 2 do 5 marca; od 22 do 26 marca; o godz. 22:00

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia - to musi być ESPN Classic?