Zimowe X Games 2010

Jednym z powodów powstania Zimowych X Games była chęć stworzenia alternatywy dla Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Alternatywy, w której szansę zaprezentowania mieliby sportowcy niszowych i nieco bardziej ekstremalnych sportów zimowych w najbardziej freestylowych dyscyplinach.

Historia Zimowych X Games rozpoczęła się w 1996 roku, dlatego też w tym roku doczekaliśmy się już XIV edycja tej imprezy. Do 2002 Zimowe X Games odbywały się w Big Bear Lake w Colorado, USA. Od 2002 roku impreza przeniosła się na górę Butermilk w Aspen (Colorado, USA).

Idea X Games ciągle ewoluuje, jednak impreza ta, wpisała się już na stałe w kalendarz najlepszych ekstremalnych imprez sportowych. Tegoroczna, XIV edycja Zimowych X Games organizowanych przez ESPN odbyła się w dniach28 - 31 stycznia, na górze Butermilk w Aspen (Colorado, USA). Wzięło w niej udział 250 światowej sławy sportowców, w tym 39 tegorocznych olimpijczyków, którzy w drodze na Zimową Olimpiadę w Vancouver, postanowili poszaleć na stoku w USA.

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki z całego świata rywalizowali ze sobą o medale i nagrody pieniężne w następujących kategoriach: skiing, snowboard oraz snowmobile. Konkurencje odbywały się w ciągu dnia i późnym wieczorem, a publiczność mogła podziwiać zawodników zupełnie za darmo. Ekstremalne sporty zimowe osiągają coraz większą popularność.

W zeszłym roku relacje z Zimowych X Games obejrzało 54 miliony widzów, z ponad 140 krajów z całego świata. W pierwszych dwóch tygodniach marca ESPN Classic również oferuje możliwość porównania tradycyjnych sportów zimowych z tymi bardziej ekstremalnymi. Retransmisja z Zimowych X Games (edycja USA) w marcu na antenie ESPN Classic!

Zapraszamy od 1 do 12 marca, o godz. 18:00

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia - to musi być ESPN Classic?