Hampel zamienił Spodek w tor żużlowy

Jak w nietypowy sposób wykorzystać dach słynnego katowickiego Spodka pokazał Jarek Hampel - czołowy polski żużlowiec. Hampel na swoim motocyklu zaopatrzonym w opony z kolcami, zamienił halę sportowo-widowiskową w tor przypominający arenę rozgrywek żużlowych.

Hampel zamienił Spodek w tor żużlowy

Jeden z najlepszych polskich żużlowców - Jarek Hampel - postanowił wykorzystać słynny owal dachu do wykonania kilkunastu przejazdów swoim motocyklem. Śnieg znajdujący się na Spodku nie stanowił przeszkód dla mistrza, a motocykl zaopatrzony w specjalne opony doskonale trzymał się nawierzchni.

"Od dawna marzyłem, by spróbować swoich sił i sprawdzić możliwości motocykla w otoczeniu innym niż tor żużlowy. Dach katowickiego Spodka zainspirował mnie do wykonania naprawdę ekstremalnych przejazdów, co w motorze bez hamulców jest nie lada wyczynem" - powiedział Hampel.

Jarek zapisał się w historii światowego speedway'a m.in. zdobywając w 2003 roku tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów. Jego umiejętności doceniane są nie tylko w naszym kraju, ale także i poza jego granicami.

Hampel jest trzykrotnym zdobywcą złotego medalu Drużynowego Pucharu Świata w latach 2005, 2007, 2009. Umiejętności Jarka fani żużla będą mogli podziwiać także podczas tegorocznego cyklu żużlowego Grand Prix.