Oficjalny Film FIFA z Mistrzostw Świata

W celu uzupełnienia transmisji telewizyjnej każdych Mistrzostw Świata, FIFA wysyła swoją ekipę filmową na każdy turniej, dzięki czemu powstaje oficjalny zapis z tych wydarzeń. W serii ?Oficialny film FIFA z Mistrzostw Świata? najlepsze i najbardziej emocjonujące spotkania Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

W programie m.in. Mistrzostwa Świata FIFA 1958. Są to pierwsze Mistrzostwa Świata w piłce nożnej rozegrane w Szwecji. Gwiazdą tych mistrzostw był 17-to letni Pele, który rozegrał cztery ostatnie spotkania, strzelając 6 bramek, z czego 2 w finale!

Francuska gwiazda Fontaine wygrywa natomiast Złoty But. Mundial w Szwajcarii w 1954 roku był natomiast wielkim sukcesem pod względem rozrywki. 140 goli podczas tych zawodów z czego 5 w samym finale!

Mistrzostwa z 1966, podczas których Anglia, bedąca gospodarzem, dotarła do finału gdzie spotkała się z zawziętymi Niemcami, dostarczyła wyjątkowych emocji swoim fanowm. Był to wyjątkowo trzymający w napięciu mecz.

Podczas mistrzostw 1962 Brazylia przyjechała do Chile z tą samą drużyną, która wygrała Mistrzostwa Świata '58 z tą jednak różnicą, że kontuzjowanego Pelego zastąpił Amardilo. Nowy napastnik nie zawiódł swojej drużyny - zdobył 3 wspaniałe gole.

Jak widać fani piłki nożnej mogą być w pełni zadowoleni z propozycji programowej ESPN Classic, które szykują się w niedzielne wieczory.

Zapraszamy w każdą niedzielę, o godz. 20:30

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia - to musi być ESPN Classic ?

Copyright © Agora SA