Anna Wawrzycka wicemistrzynią świata w zapasach

Anna Wawrzycka (Znicz Podzamcze) zdobyła w szwajcarskiej miejscowości Martigny tytuł wicemistrzyni świata juniorek w zapasach w stylu wolnym w kategorii 75 kg.

W pojedynku o złoty medal Wawrzycka przegrała na punkty 7:13 z Rosjanką Anastazją Dejnewą.

Plonem startu reprezentantek Polski w rywalizacji zawodniczek do lat 18 było jeszcze sześć lokat w czołowej dziesiątce.

Polska w klasyfikacji punktowej MŚ juniorów uplasowała się na szóstym miejscu, zdobywając 35 pkt. Triumfowała Rosja - 66 pkt przed Japonią - 59, Kanadą - 50, Niemcami - 45 i USA - 43.