Warszawa w ostatnim czasie coraz częściej inwestuje w obiekty sportowe. Pod koniec zeszłego roku miasto ogłosiło budowę hali sportowej na terenach Skry, nowego stadionu Polonii, a także modernizację Areny Ursynów. Na tym jednak nie koniec. W środę prezydent Rafał Trzaskowski przekazał, jakie są kolejne plany.
Okazuje się, że przebudowy doczeka się Ośrodek Namysłowska znajdujący się w dzielnicy Praga-Północ. Inwestycja będzie realizowana w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. - Namysłowska to dla praskiej strony Warszawy miejsce absolutnie kultowe. Ośrodek pływacki działa tu od 50 lat, a dziś podpisujemy umowę na 76 mln zł na modernizację tego obiektu - powiedział Trzaskowski, cytowany przez um.warszawa.pl.
Obecnie w Ośrodku Namysłowska funkcjonują kryta pływalnia, siłownia, sala fitness oraz sauna. W przyszłości oferta ma być jeszcze bogatsza. - Nowa Namysłowska będzie unikalnym połączeniem profesjonalnego sportu z miejskim stylem życia; pod jednym dachem znajdą się baseny sportowe, baseny rekreacyjne, nowoczesne sauny, a na zewnątrz tętniący życiem park sportów miejskich ze skateparkiem, ścianką wspinaczkową i pumptruckiem - wyjaśnił prezydent miasta.
Po modernizacji budynek będzie miał dwie kondygnacje nadziemne oraz jeden poziom podziemny. Znajdą w się w nim basen sportowy (o wymiarach 16 × 25 metrów), rozgrzewkowy, rekreacyjny, a także zjeżdżalnie wodne i trybuny. Na zewnątrz zaś - poza wspomnianymi skateparkiem, ścianką wspinaczkową i pumptruckiem - powstanie linowy plac zabaw tzw. linarium, tor przeszkód - parkour oraz urządzenia sportowe do kalisteniki. Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę 2028 r.
Zapowiadana inwestycja budzi jednak pewne kontrowersje. Część mieszkańców już protestuje przeciwko jej realizacji. Wiązałaby się to bowiem z likwidacją znajdującego się w pobliżu parkingu na 80-100 samochodów.