Ogromny dramat polskiej gwiazdy. Nie pojedzie na igrzyska w Paryżu!

Polacy wiązali spore nadzieje z występem Sofii Ennaoui na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Choć biegaczka nie wypełniła jeszcze minimum kwalifikacyjnego, to wydawało się to jedynie kwestią czasu. Teraz wiadomo, że 28-latki nie zobaczymy w stolicy Francji. Ennaoui poinformowała w sobotni wieczór, że poddała się operacji. Ta wykluczy ją z walki o miejsce na imprezie. "To była dla mnie trudna, ale konieczna decyzja" - pisała lekkoatletka.

Igrzyska olimpijskie zbliżają się wielkimi krokami. Na imprezie pojawią się również reprezentanci Polski. Szczególnie duże nadzieje kibice wiążą z lekkoatletyką. Szansę na medal będą miały m.in. Ewa Swoboda czy Natalia Kaczmarek, które znajdują się ostatnio w znakomitej formie. Niestety na bieżni zabraknie innej utalentowanej biegaczki. Jej wpis chwyta za serce.

Zobacz wideo Reprezentacja Polski jak we mgle! Miażdżąca opinia Gikiewicza

Koszmar Sofii Ennaoui. Polska biegaczka nie wystąpi na IO. Przeszła operację

Mowa o Sofii Ennaoui. Polka od lat znajduje się w czołówce najlepszych biegaczek na dystansie 1500 m. Zdobyła już kilka medali. W 2018 roku sięgnęła po srebrny krążek na mistrzostwach Europy, a dwa lata temu po brązowy. W dorobku posiada też medale z rywalizacji halowej.

Na początku czerwca marzyła o kolejnym krążku, ale rywalizację w Rzymie zakończyła już pierwszego dnia. Doznała kontuzji ścięgna Achillesa. - Awans był w moim zasięgu, ale noga nie pozwoliła. W poprzednich dniach Achilles mnie nie bolał. Zdrowie mi płata figle. Jeszcze pokuszę się o kwalifikację na igrzyska - zapowiadała na antenie TVP Sport. Okazuje się jednak, że planów nie uda się jej zrealizować i zabraknie jej w Paryżu.

W ostatnich dniach poddała się bowiem operacji, o czym poinformowała na Instagramie. Dodała też zdjęcie ze szpitalnego łóżka, gdzie widać m.in. obandażowaną nogę. "Za mną operacja, która była dla mnie trudną, ale konieczną decyzją. Przez ostatnie lata z mniejszymi bądź większymi przerwami trenowałam z bólem. Bywały momenty cudowne takie jak medale Mistrzostw Europy czy 5 miejsce na Mistrzostwach Świata, ale reszta była okraszona: niepewnością, frustracją, smutkiem i łzami, z którymi na co dzień mierzyłam się sama" - wyjaśniła na początku.

Zaznaczyła, że zabieg był konieczny. Problemy zdrowotne zaczęły negatywnie odbijać się na jej zdrowiu psychicznym i odbierały jej motywację do biegania. "Nie ukrywam, że to wszystko wpływało destrukcyjnie również na moją psychikę i lekkoatletyka, zamiast kojarzyć mi się pozytywnie, zaczęła być dla mnie przykrym obowiązkiem, który coraz ciężej było mi dźwigać" - ujawniła.

Teraz jej celem jest jak najszybszy powrót do zdrowia. Nie zamierza jednak zostawić koleżanek z kadry samych i będzie je mocno dopingować w walce o medale w Paryżu. "W tym wyjątkowym dla całego sportu roku będę trzymała kciuki za moje koleżanki i kolegów, którzy będą startowali na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu" - zapewniła.

 

Poruszenie pod wpisem Ennauoi. Koleżanki z kadry ze słowami wsparcia

Pod postem od razu pojawiło się mnóstwo słów wsparcia. "Wracaj szybko w pełni zdrowa" - pisała Monika Pyrek. "Trzymaj się Sofia! Dobry zespół rehabilitacyjny, morze cierpliwości i powoli do przodu, bo zapału to akurat Tobie nie brakuje! Jeszcze wróci radość z lekkoatletyki i piękne chwile!" - to z kolei komentarz Mariki Popowicz. Do koleżanki zwróciła się także Adrianna Sułek. "Mała, wrócisz i nim się obejrzysz, będziesz stawała na najwyższym stopniu podium docelowym imprez. Spokojnej rehabilitacji" - pisała. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.