CBA wkroczyło do Ministerstwa Sportu. "Śledztwo dotyczy zdarzeń za rządów PiS"

To nie żarty. Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) wkroczyło do Ministerstwa Sportu i Turystyki. W środę resort wydał oficjalny komunikat w tej sprawie, która ma dotyczyć zdarzeń z maja 2023 roku, a więc okresu rządów Prawa i Sprawiedliwości. "Ministerstwo Sportu i Turystyki współpracuje z CBA i przekazuje wszystkie niezbędne dokumenty" - poinformowano w oświadczeniu.

Kiedy w październiku 2023 roku Koalicja Obywatelska wygrała wybory parlamentarne, a nowym premierem został Donald Tusk, stało się jasne, że zmiany obejmą także resort sportu i turystyki. Nowym ministrem został Sławomir Nitras, który zastąpił na stanowisku Kamila Bortniczuka.

Zobacz wideo Polacy gotowi na Euro!

CBA wkroczyło do Ministerstwa Sportu. Jest oficjalny komunikat

W środę 12 czerwca Ministerstwo Sportu i Turystyki wydało oficjalny komunikat, w którym przekazało, że w resorcie trwa kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA). Wyjaśniono, z czym ma ona dokładnie związek. Jak się okazuje, czynności dotyczą sytuacji z okresu rządów Prawa i Sprawiedliwości.

"W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają czynności procesowe z udziałem funkcjonariuszy CBA. Postanowienie o żądaniu wydania rzeczy wydał prokurator Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Śledztwo dotyczy zdarzeń, które miały miejsce do 17 maja 2023 roku w okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości" - czytamy.

Śledztwo ma dotyczyć nadużyć finansowych. "Delegatura CBA we Wrocławiu, pod nadzorem prokuratury, prowadzi śledztwo w sprawie osiągnięcia korzyści majątkowej, przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych. CBA zabezpiecza m.in. dokumentację dotyczącą nabycia przez Centralny Ośrodek Sportu nieruchomości w Gminie Duszniki-Zdrój" - dodano.

Na koniec ministerstwo przekazało, że współpracuje z CBA i udostępnia wszystkie dokumenty. Zabezpieczane mają być także m.in. nośniki danych elektronicznych. Nie wiadomo, jak długo potrwa kontrola.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.