Rosyjska mistrzyni olimpijska wyrzucona z igrzysk! To musiało się tak skończyć

Jak podaje sport-express.ru, Witalina Bacaraszkina nie wystąpi na tegorocznych letnich igrzyskach olimpijskich. Dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie sportowym nie spełniła warunków "neutralności" dotyczących rosyjskich sportowców - przekazała jej trenerka, Natalia Kudrina. Dziennik jest załamany, ponieważ 27-latka była rosyjską nadzieją na medal w Paryżu.

26 lipca w Paryżu rozpoczną się letnie igrzyska olimpijskie. MKOI zdecydował, że udział w imprezie pomimo trwającej w Ukrainie wojny będą mogli wziąć rosyjscy i białoruscy sportowcy, jeśli spełnią kilka warunków. Jak się okazuje, na ten imprezie zabraknie dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej w strzelectwie sportowym - Witaliny Bacaraszkiny.

Zobacz wideo Oto plany transferowe Jagiellonii

Dwukrotna mistrzyni olimpijska nie wystąpi na IO w Paryżu

Informacje o niedopuszczeniu Rosjanki do udziału w IO w Paryżu przekazał portal sport-express.ru. Powodem decyzji jest niespełnienie warunków "neutralności" - ujawniła trenerka 27-letniej sportsmenki, Natalia Kudrina. 

Przypominamy, że oprócz rywalizacji pod neutralną flagą sportowcy z Rosji i Białorusi nie mogą m.in. publicznie opowiadać się za kontynuowaniem toczącej się wojny, wspierać działań dyktatorów czy nie mogą mieć powiązań z rosyjską armią. A tego ostatniego kryterium nie spełniła Bacaraszkina, która jest oficerem Gwardii Rosyjskiej. 

- [Rosyjscy sportowcy - przyp.red] nie mogą być powiązani z wojskiem, Dynamem, ani z DOSAAF-em. Zawodnicy muszą być absolutnie neutralni. A Bacaraszkina nie jest w stanie tych warunków spełnić, ponieważ jest oficerem Gwardii Rosyjskiej. Ja także nie mogę wyjechać na IO, ponieważ reprezentuję stowarzyszenie Dynamo - powiedziała trenerka Bacaraszkiny cytowana przez sport-express.ru.

Absencja na igrzyskach w Paryżu specjalizującej się w strzelaniu z pistoletu Bacaraszkiny, jest wielką stratą dla Rosjan, bowiem 27-latka była jedną z kandydatek do medali. Rosjanka to przecież wielokrotna medalistka mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Na swoim koncie ma także dwa złote medale olimpijskie.

Letnie igrzyska olimpijskie w Paryżu rozpoczną się 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia.

Czy rosyjscy sportowcy powinni występować na tegorocznych igrzyskach w Paryżu?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.