Boniek zobaczył, co wydarzyło się w Familiadzie. "Boże drogi"

Zbigniew Boniek jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Były piłkarz i prezes PZPN-u dzieli się tam z kibicami swoim życiem i chętnie komentuje bieżące wydarzenia. Tym razem postanowił na swoim koncie na X udostępnić fragment jednego z odcinków "Familiady", podczas którego doszło do wpadki. Uczestnicy tego programy nie poradzili sobie z pytaniem o państwa. Boniek nie dowierzał w to, co usłyszał.

"Familiada" to teleturniej, który od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Jego prowadzącym od samego początku jest znany ze specyficznego poczucia humoru, Karol Strasburger. W programie biorą udział przedstawiciele dwóch drużyn rywalizujących ze sobą. W każdej z nich znajduje się po pięć osób. Uczestnicy pod presją czasu muszą udzielić odpowiedzi. Niektóre pytania choć łatwe, potrafią być nieco podchwytliwe. Często zdarza się te, że uczestnicy popełniają wpadki, które stają się hitem mediów społecznościowych.

Zobacz wideo Zbigniew Boniek: Francuzi wiedzą, że popełnili faux pas wobec Lewandowskiego

Nie inaczej było w przypadku w przypadku jednego z odcinków tego teleturnieju, którego fragment trafił do sieci. Padło pytanie o kraj zwierający więcej niż jeden człon. - Państwo, którego nazwa składa się z więcej niż jednego członu? - pytał gospodarz programu Karol Strasburger. Na nagraniu było widać tablicę, na której były zapisane odgadnięte już wcześniej nazwy następujących krajów: Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Nowa Zelandia.

Jedna z drużyn kompletnie nie poradziła sobie z tym pytaniem. Kobiety zasugerowały pani kapitan, że prawidłową odpowiedzią na to pytanie jest Los Angeles i Rio de Janeiro. Jednak zamiast posłuchać zespołu, uczestniczka podała inne hasło. - Ameryka Południowa - wypaliła.

Ależ wpadka. Zbigniew Boniek nie wytrzymał. Od razu zareagował

I choć od premiery tego odcinka minęło kilka lat, to wciąż jest tak samo popularny, jak kiedyś! W poniedziałek 20 maja były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek na portalu X udostępnił film, przedstawiający tę wpadkę. "Boże drogi" - napisał Boniek w opinie, dodając emotikon twarzy wystawiającej język.

Po zawieszeniu butów na kołku Zbigniew Boniek był przez dziewięć lat prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, a obecnie jest wiceprezydentem UEFA.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.