Anna Lewandowska zaskoczyła opinią ws. aborcji. Jednoznaczna deklaracja

Anna Lewandowska w ostatnich wywiadów wypowiedziała się nt. aborcji, o której w ostatnim czasie debatowali posłowie. - Konieczne jest wypracowanie zmian legislacyjnych, które będę uwzględniały prawa kobiet - tłumaczy 35-latka. Sama jednak przyznała, że jest przeciwniczką aborcji.

Anna Lewandowska niejednokrotnie przyznawała, że zakochała się Barcelonie. Po transferze Roberta Lewandowskiego od razu zaczęła realizować wymarzone projekty w stolicy Katalonii, gdzie powstanie m.in. jej siłownia i szkoła tańca. "Aktywność fizyczna i dbanie o zdrowie są coraz częściej obecne w naszym społeczeństwie, a Anna Lewandowska doskonale zdaje sobie z tego sprawę" - piszą hiszpańskie media, nazywając żonę kapitana reprezentacji Polski "luksusową gospodynią".

Zobacz wideo Michał Probierz odpowiada na głośny tekst Sport.pl. Mocna polemika. "Dobrze, że się prześlizgnęliśmy"

Lewandowska wypowiedziała się ws. aborcji. "Jestem przeciwniczką aborcji"

Mimo to Lewandowska bacznie śledzi to, co dzieje się w Polsce. W ostatnim czasie w Sejmie debatowano nad ustawami aborcyjnymi, co znów wywołało mnóstwo kontrowersji wśród opinii publicznej. W tym temacie dla portalu WP Kobieta wypowiedziała się popularna trenerka fitness. Jakie podejście do aborcji ma Anna Lewandowska?

- Mówiłam o tym w trakcie strajków i podtrzymuję swoje zdanie. Sama jestem przeciwniczką aborcji, ale wiem, że istnieją różne sytuacje i każda kobieta powinna móc samodzielnie podjąć taką decyzję. Konieczne jest wypracowanie zmian legislacyjnych, które będę uwzględniały prawa kobiet - przyznała. W styczniu w rozmowie z Business Insider 31-latka wygłosiła niemal identyczną opinię. - Powtórzę więc, co uważa Anna Lewandowska - tak, jestem przeciwko aborcji, ale nie chcę nikomu jej surowo zabraniać. Uważam, że każda kobieta ma prawo decydować o swoim ciele. Kropka - mówiła.

Oprócz tego celebrytka przyznała, że cieszy się z podjęcia dyskusji i zmian, jakie zachodzą w naszym kraju pod szyldem nowej władzy. - Uważam, że w naszym kraju zachodzą zmiany, które były bardzo potrzebne. Cieszę się, że jest dużo nowych postulatów. Z radością przyjęłam informację, że kobiety w Polsce będą miały dostęp do bezpłatnych zabiegów in vitro. Choć mieszkam w Hiszpanii, jestem dumna, że jestem Polką i interesuję się wszystkim, co dzieje się w kraju - dodała.

Z pewnością sytuacja w Polsce jest dla niej ważna, ponieważ Lewandowska regularnie pojawia się m.in. w Warszawie. Niedawno Robert Lewandowski przyznał, że najprawdopodobniej po karierze wraz z żoną zdecyduje się na pozostanie w Barcelonie, jednak nie zapomni o stolicy Polski. - Też będziemy tam bywali. Mamy rodzinę, znajomych, więc będziemy tam jeździć - mówił.

Czy Robert Lewandowski zakończy karierę w Barcelonie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.