Nowy rekord Guinnessa! To nie mieści się w głowie. Przebiła granicę wyobraźni

64 pompki z odrywaniem dłoni od podłoża - tyle w ciągu jednej minuty wykonała... kobieta. Serbska kulturystka Milica Narancić po raz drugi w ciągu kilku miesięcy została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Nie dość, że pobiła swój własny kobiecy rekord świata, to przy okazji zawstydziła mężczyzn. Tylko jeden może pochwalić się równie spektakularnym wynikiem.

Milica Narancić pokazała, że w kobietach drzemie niesamowita siła. Serbka udowodniła, że w robieniu pompek może być nawet lepsza od mężczyzn. W ciągu jednej minuty wykonała ich 64 i trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa. Nie dość, że pobiła swój własny kobiecy rekord, to jeszcze wyrównała ten bez podziału na płeć. 

Zobacz wideo Santos zwolniony z Besiktasu. Jest reakcja PZPN

Kobieta pokazała moc. Tylko jeden facet zrobił tyle pompek co ona

Swoim sukcesem Serbka pochwaliła się na Instagramie, gdzie zamieściła zdjęcie z oficjalnym certyfikatem. - Po raz drugi zostałam wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa! W 60 sekund zrobiłam 64 pompki, odbijając dłonie od podłoża i wyrównałam rekord mężczyzn należący od trzech lat do wielokrotnego rekordzisty Guinnessa, mistrzowskiego Greka George'a Kotsimposa. Średnia prędkość wykonywania pompek wyniosła 0,94 sekundy - poinformowała. Wspomniany Kotsimpos męski rekord ustanowił w grudniu 2020. Również wykonał 64 tego rodzaju pompki, bijąc wcześniejszy rekord o sześć powtórzeń.

- Własny rekord pobiłam w Nowym Jorku, w centrum fitness Crunch 19 lutego 2024 r. (w moje urodziny), a wczoraj dotarł do mnie oficjalny certyfikat z Londynu. W skład profesjonalnej komisji wchodzili: urzędnik państwowy, prawnik Russell Cirincione, dyrektor generalny centrum fitness Crunch Louis Rosales oraz elitarni trenerzy Ary Bowman i Nora Levine - dodała Narancić.

 

Sportsmenka kobiecy rekord w robieniu pompek biła dwa razy w ciągu nieco ponad dwóch miesięcy. W grudniu zeszłego roku w Nowym Sadzie wykonała ich 61 w ciągu minuty. Wcześniejszy rekord sprzed siedmiu lat pokonała bez większego wysiłku, bo ten wynosił zaledwie 40 powtórzeń.

Poza wymienionymi rekordami Milica Narancić może pochwalić się również ogromnymi sukcesami na największych imprezach kulturystycznych. Kilkukrotnie była mistrzynią Serbii i Bałkanów w zawodach fitness, a także zwyciężczynią prestiżowego "Arnold Classic" w USA. Wówczas nagrodę za zwycięstwo wręczał jej sam Arnold Schwarzenegger.

Czy interesujesz się kulturystyką?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.