A jednak! Kanał Sportowy ogłosił przełomową decyzję

Kanał Sportowy od czasu głośnego rozstania z Krzysztofem Stanowskim ma coraz większe problemy. Spadki oglądalności są znaczące, a niedawno z ramówki usunięto jeden z bardziej znanych programów. Współwłaściciele postanowili zatem ruszyć z nowym projektem, będącym uzupełnieniem youtube'owej działalności. - Będą tam nowości ze sportu, ekskluzywne treści i wiele materiałów z samych programów - przekazał Maciej Sawicki, prezes KS.

Kanał Sportowy od dłuższego czasu notuje duże spadki oglądalności. Sytuację mają ratować zmiany w ramówce, na jaw wychodzą też kolejne zaskakujące pomysły. Właściciele chcą rozbudować swoją działalność w sieci.

Zobacz wideo Ile razy dzwoniliście do Zbigniewa Bońka? Reżyser "Kuby" odpowiada

Kanał Sportowy zapowiada nowy projekt. Pokieruje nim Michał Pol

14 marca wystartuje portal internetowy Kanalsportowy.pl. - Będą tam nowości ze sportu, ekskluzywne treści i wiele materiałów z samych programów Kanału Sportowego. Produkujemy tyle treści, ze nie wszystko może być dostarczone widzom za pomocą mediów społecznościowych. Portal internetowy jest naturalnym miejscem, gdzie to wszystko będzie gromadzone - powiedział Maciej Sawicki, prezes Kanału Sportowego, w rozmowie z portalem Wirtualne Media. Dodał, że od teraz działalność KS będzie "w 99 proc. skupiać się na sporcie".

Redaktorem naczelnym nowego serwisu zostanie Michał Pol, jeden ze współzałożycieli KS. Ma on spore doświadczenie na tego typu stanowisku, w latach 2013-2017 był redaktorem naczelnym "Przeglądu Sportowego". Od strony technologicznej projektem zajmie się firma Better Collective.

Zjazd Kanału Sportowego. Z ramówki zniknął flagowy program

Portal będzie uzupełnieniem youtube'owej działalności KS. Ta prosperuje coraz gorzej, od głośnego rozstania z Krzysztofem Stanowskim liczba subskrybentów spadła z 1,13 mln do 994 tys., a tygodniowa liczba wyświetleń materiałów do 1,2-2,3 mln (wcześniej wynosiła 3-6 mln odsłon).

Ostatnio z ramówki Kanału Sportowego zniknęły poranne programy "KS Poranek", co wiązało się również z pożegnaniem kilku prowadzących. Nowością jest za to program "Tylko Sport", który będzie emitowany od środy do soboty o godz. 10:00.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.