Wielka inwestycja stanie się faktem. Nitras potwierdza

Sławomir Nitras zapowiada: w Polsce powstaną kolejne Orliki. - Chcemy, aby w najbliższych dwóch, trzech latach powstało tysiąc nowych Orlików - powiedział na konferencji prasowej zorganizowanej w Krakowie minister sportu Sławomir Nitras. Polityk zwrócił także uwagę na to, że wiele z boisk potrzebuje sporej modernizacji. Na to również ministerstwo ma przeznaczyć pieniądze.

Niebawem miną trzy miesiące odkąd Sławomir Nitras został ministrem sportu. W połowie grudnia został zaprzysiężony rząd Donalda Tuska, w którym Nitras na tym stanowisku zastąpił Kamila Bortniczuka. Od początku kadencji polityk mocno pracuje nad kolejnymi inwestycjami sportowymi w naszym kraju. Kilka dni temu ogłoszono wsparcie budowy hali do łyżwiarstwa szybkiego w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem.

Zobacz wideo Udane dla Polaków AMŚ w łyżwiarstwie szybkim w Hamar. Luiza Złotkowska: To było wyzwanie po zakończeniu kariery sportowej, żeby zostać w świecie sportu

Sławomir Nitras potwierdza. Powstanie kolejne tysiąc orlików!

W poniedziałek rano Sławomir Nitras wziął udział w specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej przy jednej z krakowskich szkół. Podczas spotkania z dziennikarzami potwierdził, że niebawem w Polsce powstaną kolejne orliki. - Chciałem poinformować, że dobre czasy dla Orlików wracają. Będziemy finansować ich modernizację, bo praktycznie każdy z nich jej wymaga - powiedział i dodał: - Podjąłem także decyzję, aby nie różnicować Orlików. Poprzedni rząd zakładał, że dla większych miast, takich jak Kraków, finansował będzie remonty w 30 procentach, a w małych gminach w 50. Ja chciałbym, aby każdy Orlik był równy, dlatego wszystkie remonty będą ze strony ministerstwa będą wsparte kwotą 50 procent kosztów. 

Obecnie w Polsce działa nieco ponad 2600 orlików. Minister zadeklarował budowę kolejnych. - Chcemy, aby w najbliższych dwóch, trzech latach postało tysiąc nowych Orlików - wyjawił na konferencji prasowej. 

Minister sportu zwrócił uwagę, że prawdziwy "boom" na orliki w Polsce rozpoczął się w okresie Euro 2012. - Orliki zaistniały w naszej świadomości 12 lat temu. To wtedy dokonał się, myślę, że wręcz cywilizacyjny przełom w Polsce. Młodzież zyskała nowoczesne obiekty służące nie tylko do gry w piłkę nożną. Ci, którzy pamiętają, jak wyglądała sytuacja przed rokiem 2012 wiedzą, że takich boisk w Polsce po prostu nie było - powiedział. 

O tym, że modernizacje i rozbudowa orlików będzie ważnym punktem podczas kadencji Nitrasa, minister sportu mówił już w styczniu w jednym z wywiadów. - Orliki muszą żyć, nie mogą stać zamknięte na kłódkę - komentował. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.