Koniec dekad wstydu. Polskie miasto doczekało się. Stadion jeszcze w tym roku

Piła to ponad 70-tysięczne miasto położone w północno-zachodniej Polsce w województwie wielkopolskim, w którym nie było solidnego, świeżego stadionu. Niedawno lokalne media poinformowały, że na pilskiej Asta Arenie rozpoczęły się prace remontowe, które podzielono na etapy, aby kibice mogli odwiedzać piłkarsko-żużlowy obiekt. - Projekt przebudowy stadionu dokończy miasto - deklarowała pełniąca obowiązki prezydenta miasta Beata Dudzińska.

Piła z pewnością nie jest miastem, które słynie ze sportowej tradycji, jednak na jej terenie funkcjonują piłkarski oraz żużlowy klub. Pierwszy z nich to KP Piła - drużyna występująca w Red Box 5. lidze w 1. grupie wielkopolskiej. Drugi to przedstawiciel Krajowej Ligi Żużlowej - Enea Polonia Piła. W zeszłym sezonie żużlowa ekipa zajęła szóste miejsce. Polonia domowe spotkania rozgrywała na obiekcie Asta Arena, który niebawem zostanie wyremontowany.

Zobacz wideo Gwiazdy sportu oszalały za padlem

Piła doczekała się remontu stadionu. Koniec prac jeszcze w tym roku

Niedawno miasto zorganizowało konferencję prasową, podczas której przekazano, że na terenie obiektu rozpoczęto prace remontowe. Pierwsza część modernizacji stadionu kosztowała już 4,5 miliona złotych. Teraz koszty wyniosą zdecydowanie więcej, bo 22,5 miliona złotych, jednak Piła otrzymała na ten cel 17 milionów złotych ze środków rządowych.

- Pragniemy po pierwsze uspokoić nastroje i wyrazić przekonanie, że pomimo wszelkich przeciwności, które napotykały na nas przez ostatnie lata, ten projekt przebudowy stadionu miasto dokończy. Stanie się tak, ponieważ miasto zabezpieczyło na ten cel pieniądze, zabezpieczyło również środki na wsparcie działalności klubu i niezależnie od tego, co napotykaliśmy przez ostatnie miesiące, żeby nie powiedzieć lata, jesteśmy na tyle zdeterminowani, żeby pomimo utrudnień zrealizować tą drugą część robót - mówiła Beata Dudzińska, która pełni obowiązki prezydenta Piły cytowana przez portal pila.naszemiasto.pl.

 

Następnie reprezentujący wykonawcę prac Rafał Merker opowiedział o konkretnych planach na modernizację Asta Areny. Z jego słów wynika, że obiekt stanie się dużo bardziej nowoczesny.

- Mamy do zrealizowania przede wszystkim przebudowę trybun, wymianę istniejącej infrastruktury na prefabrykaty żelbetowe, na których zostaną zamontowane siedziska w ilości 3830 miejsc [...]  Wybudujemy również zbiornik ppoż., wiatę na piasek, sieci sanitarne w postaci wodociągów, kanalizacji sanitarnej, deszczowej, sieci elektryczne i teletechniczne, w których między innymi do wykonania są maszty oświetleniowe o wysokości 37 i 39 m. Będzie także nowe nagłośnienie stadionu - mówił Merker.

Kibice Enea Polonii Piła mogą być spokojni, ponieważ obiekt pomimo remontu ma być dostępny dla kibiców. Zakończenie prac zaplanowano na grudzień bieżącego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.