Jutty Leerdam przekazała łamiącą serce wiadomość: Nie mam już siły

Fatalne wieści dla fanów Jutty Leerdam! Jak informuje portal nos.nl, uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych i najpiękniejszych łyżwiarek świata kobieta nie wystąpi już w rywalizacji na lodzie w tym sezonie. Powodem takiej decyzji są kłopoty zdrowotne. - To mój ostatni wyścig w sezonie, już nie mam siły - mówiła w piątkowym wywiadzie, cytowana przez portal klix.ba.

Jutta Leerdam to 25-letnia Holenderka. Uznawana za najpiękniejszą łyżwiarkę świata kobieta odnosi liczne sukcesy w łyżwiarstwie. W swoim CV ma m.in. cztery medale mistrzostw świata juniorów, które zdobyła w Helsinkach w 2017 roku (złote na 1500 m i wieloboju oraz srebrne na 500 m i 300 m). Co więcej, w Inzell w 2019 roku sięgnęła po złoty krążek w sprincie drużynowym, a trzy lata później zdobyła srebrny medal igrzysk w Pekinie. 

Zobacz wideo "Rankingowa jedynka ciążyła Idze Świątek". Adam Romer wyjaśnia, z czym mierzyła się polska tenisistka

W dniach 26-28 stycznia odbyły się mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim w Salt Lake City. Na starcie nie zabrakło Leerdam, która rywalizowała na dystansie 1000 metrów. Piątkowe zawody nie ułożyły się po jej myśli, gdyż zajęła odległe 11. miejsce. W niedzielnym konkursie poprawiła swój wynik. Do mety dotarła druga z czasem 1.13.17. Tego dnia szybsza od niej była jedynie Amerykanka Kimi Goetz.

 

Koniec sezonu dla Jutty Leerdam. "Już nie mam siły"

Na kolejny wyścig na lodzie Leerdam fani będą musieli trochę poczekać. Holenderka od dłuższego czasu zmaga się z problemem zdrowotnym, który uniemożliwia jej dalsze występy w obecnym sezonie. O swojej decyzji zawodniczka poinformowała w piątkowym wywiadzie.

- To mój ostatni wyścig w sezonie, już nie mam siły. Mam problemy z kostką, które uniemożliwiają mi występy na lodzie. Nie mogę się utrzymać, chodzić na palcach ani siedzieć. Poza tym, nie jestem w dobrej kondycji kondycji. Czuję, że mój organizm odmawia mi posłuszeństwa. Obecnie jestem w stanie dać z siebie 60 procent - opowiadała 25-latka ze łzami w oczach, cytowana przez klix.ba.

- Od dłuższego czasu zmagałam się z bólem kostki, ale wcześniej nikogo o tym nie informowałam. Chciałam zachować tę informację dla siebie. Cierpię z tego powodu i bardzo trudno jest mi o tym urazie opowiadać. Dlatego wolę nie wypowiadać się już na ten temat - zakończyła.

 

Tym samym portal klix.ba poinformował, że Leerdam opuści mistrzostwa świata w Calgary, które odbędą się za dwa tygodnie.

Poza sportem, Leerdam prężnie działa w mediach społecznościowych. Jej profil na Instagramie śledzi ponad 4,3 mln użytkowników. Od jakiegoś czasu łyżwiarka spotyka się z popularnym Youtuberem oraz pięściarzem Jakiem Paulem. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.